Předvánoční kino Soud nad českou cestou

Vánoční dárek pro zaměstnance a studenty Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

Dokument reflektuje třicet let obnovené demokracie formou soudního přelíčení. Film spojuje herce v rolích žalobkyně, obhájce a soudce s reálnými lidmi, kteří zastupují českou společnost jako diváci, svědci a členové poroty. Zjevnou inspirací snímku bylo soudní přelíčení ve věci sporu dvou generací, které v roce 1966 natočila Československá televize.

„Příběh idealismu a naivity jedněch a racionality druhých. Bilance třiceti let rozdělené společnosti, která to o sobě nevěděla.“ R. Sedláček

Děkan fakulty prof. PhDr. Milan Pol, CSc. srdečně zve všechny zaměstnance a studenty fakulty i jejich blízké do Univerzitního kina Scala na předvánoční projekci dokumentárního snímku Soud nad českou cestou režiséra Roberta Sedláčka. Dokument, který v létě letošního roku vznikal také v prostorách Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, reflektuje třicet let obnovené demokracie formou soudního přelíčení. 

Akce se uskuteční v úterý 3. prosince ve 20:30 hod. v kině Scala ve spolupráci s projektem studentskekino.cz. Po skončení projekce následuje pro zájemce diskuse s tvůrci snímku. 

Od 20:00 hod. jsou všichni zváni k neformálnímu přípitku a povídání v baru Scaly, úvodní slovo pronese proděkan Petr Kyloušek.

Vstup je pro všechny studenty a zaměstnance zdarma, stejně jako pro jejich doprovod. 

Počet míst je však omezen kapacitou kina. Prosíme proto, abyste do přiloženého formuláře vyznačili počet sedadel, o které máte zájem (pokud možno závazně do půlnoci neděle 1. 12. 2019).

Rezervujte si místo FB event

Načítám mapu…

Sdílení události