Předvánoční kino Soud nad českou cestou

  • 3. prosince 2019
    20:00
  • Univerzitní kino Scala
Vánoční dárek pro zaměstnance a studenty Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

Dokument reflektuje třicet let obnovené demokracie formou soudního přelíčení. Film spojuje herce v rolích žalobkyně, obhájce a soudce s reálnými lidmi, kteří zastupují českou společnost jako diváci, svědci a členové poroty. Zjevnou inspirací snímku bylo soudní přelíčení ve věci sporu dvou generací, které v roce 1966 natočila Československá televize.

„Příběh idealismu a naivity jedněch a racionality druhých. Bilance třiceti let rozdělené společnosti, která to o sobě nevěděla.“ R. Sedláček

Děkan fakulty prof. PhDr. Milan Pol, CSc. srdečně zve všechny zaměstnance a studenty fakulty i jejich blízké do Univerzitního kina Scala na předvánoční projekci dokumentárního snímku Soud nad českou cestou režiséra Roberta Sedláčka. Dokument, který v létě letošního roku vznikal také v prostorách Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, reflektuje třicet let obnovené demokracie formou soudního přelíčení. 

Akce se uskuteční v úterý 3. prosince ve 20:30 hod. v kině Scala ve spolupráci s projektem studentskekino.cz. Po skončení projekce následuje pro zájemce diskuse s tvůrci snímku. 

Od 20:00 hod. jsou všichni zváni k neformálnímu přípitku a povídání v baru Scaly, úvodní slovo pronese proděkan Petr Kyloušek.

Vstup je pro všechny studenty a zaměstnance zdarma, stejně jako pro jejich doprovod. 

Počet míst je však omezen kapacitou kina. Prosíme proto, abyste do přiloženého formuláře vyznačili počet sedadel, o které máte zájem (pokud možno závazně do půlnoci neděle 1. 12. 2019).

Rezervujte si místo FB event

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.