Letos jsme pro seniory společně shromáždili 723 úsměvů do schránky

O dvě pohlednice jsme tak dokonce překonali loňský počet. Studenti ze spolku Mise naděje vánoční přání roznesli do 14 brněnských domovů pro seniory. Děkujeme jim i vám všem, kdo jste se do projektu zapojili!

23. 12. 2021 Fotogalerie

I v letošním roce se vedení fakulty rozhodlo připojit k dobročinnému projektu Úsměv do schránky, který si klade za cíl podpořit klienty v domovech pro seniory posíláním povzbudivých pohlednic a iniciovali jej během první vlny epidemie koronaviru studenti, jež napříč fakultami Masarykovy univerzity propojil spolek Mise naděje. Vloni jsme společně shromáždili 721 vánočních přání, v letošním roce jsme tento počet dokonce o dvě pohlednice překonali.

Dobrovolníci ze spolku Mise naděje všechna tato přání doručili do 14 brněnských domovů, kde udělají radost seniorům, kteří už nikoho, kdo by jim vánoční přání poslal, nemají. Velký dík patří nejen spolku Mise naděje, ale také vám všem, kteří jste se do projektu zapojili. Zejména nás potěšila iniciativa na Cyrilometodějském gymnáziu a střední odborné škole pedagogické v Brně, jedné z fakultních škol, kde se studenti a učitelé rozhodli do projketu také zapojit a nashromáždili více než 50 pohlednic.

Filozofická fakulta patří mezi zakládající fakulty naší univerzity a od svých počátků reprezentuje to lidské, co je v člověku. Vy všichni jste společně dokázali, že je tomu stále tak. Moc si toho vážíme a přejeme vám opravdový čas štědrosti!