FILOVER: Prezentace knih dr. Tomáše Kačera a dr. Šárky Havlíčkové Kysové

  • 26. února 2020
    17:30 – 19:00
  • Čítárna v budově D, FF MU, Arna Nováka 1, Brno

Srdečně Vás zveme na prezentaci dvou knih v rámci přednáškového cyklu FILOVER. Mgr. Tomáš Kačer, Ph.D. (Katedra anglistiky a amerikanistiky) představí svou knihu Dvousetletá pustina: dějiny starší americké dramatiky.

Autor přednese krátkou přednášku na téma „Americká literární válka o nezávislost“, v níž publiku představí literární (často dramatické) příspěvky k revolučnímu zápasu o samostatnost Spojených států amerických v 70. a 80. letech 18. století. Bude se soustředit na význam publikace pamfletů coby nástroje propagandy obou stran konfliktu a seznámí publikum s několika epizodami války o nezávislost, jež jsou spjaty s divadelním provozem v této době.

Mgr. Šárka Havlíčková Kysová, Ph.D. (Katedra divadelních studií) uvede knihu Režisér jako koncept. Tvorba operního režiséra Miloše Wasserbauera v padesátých a šedesátých letech 20. století.

Autorka prosloví přednášku na téma „Realismus a metafora v inscenacích v režii Miloše Wasserbauera,“ v níž se zaměří především na proměny inscenačního tvaru v rámci operní inscenační praxe padesátých a šedesátých let 20. století, na operní scénografii a sílící tendence v uplatňování jevištní metafory.

Program přednášek pro jarní semestr 2020

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.