Horizonty teatrologie: Barbora Liška – Mezi textem a divadlem (online)

Dekonstrukce, rozpouštění, rozkládání, ale zároveň i tematizování tradiční dramatické formy jsou základními rysy Müllerova radikálního přístupu k psaní pro(ti) divadlu, které lze považovat za legitimní umění pouze, pokud je inovativní...

Katedra divadelních studií FF MU Vás srdečně zve na první online přednášku Mezi textem a divadlem: poetické principy (ne)dramatických divadelních textů Heinera Müllera z cyklu Horizonty teatrologie, která se uskuteční ve středu 7. října v 16.00. Cílem přednášky je nahlédnout básnicko-dramatickou tvorbu Heinera Müllera z několika různých perspektiv a prostřednictvím vybraných teoretických konceptů nabídnout možnosti, jak müllerovskému, do detailu promyšlenému, universu porozumět. Pro více informací o místě online setkání sledujte web katedry nebo její facebookové stránky.

Barbora Liška (1993) je absolventkou divadelní vědy a germanistiky na FF MU. V roce 2019 nastoupila do doktorského studia na Katedře divadelních a filmových studií Univerzity Palackého v Olomouci s disertačním projektem dramaturgie těla, pohybu a tance v současné pohybové performanci. V rámci svých magisterských studií věnovala zvláštní pozornost tvorbě Heinera Müllera, konkrétně jeho postmoderní poetice a českým překladům divadelního textu Hamlet-stroj (1977). V roce 2019 spoluzaložila časopis CEDIT – kontexty a přesahy tvorby Centra experimentálního divadla, kterého je redaktorkou. Zabývá se též popularizací divadla mezi středoškolskými studenty v rámci projektu juniorské univerzity DiFa JAMU a coby lektorka dramaturgie v brněnském HaDivadle.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.