Poskytování zdravotní péče studentům MU

11. 3. 2020

Bez popisku

Poskytovatelem pracovnělékařských služeb pro MU je ordinace MUDr. Věry Přibylové, Slovákova 11 v Brně; telefon 545 216 962. Poskytování pracovnělékařských služeb spočívá především v provádění pracovnělékařských prohlídek zaměstnanců MU, poradenství a dohledu na pracovištích MU.

MUDr. Věra Přibylová je zároveň praktickou lékařkou. V současnosti přijímá nové pacienty – studenti, kteří o to mají zájem, se u ní mohou registrovat. Dojde-li k naplnění kapacitních možností ordinace a bude-li zastaveno přijímání nových pacientů, bude to oznámeno. Doporučujeme rovněž sledovat webové stránky ordinace.

MUDr. Věra Přibylová v ordinaci ošetřuje neregistrované studenty pouze v případech akutní potřeby lékařského ošetření, čímž se rozumí úraz, vznik akutního onemocnění nebo akutní zhoršení zdravotního stavu. V případě akutní potřeby navštívit ordinaci MUDr. Přibylové na ul. Slovákova 11 (do 10 minut pěšky ze zastávky Česká (tj. od Rektorátu MU) nebo do 5 minut ze zastávky Smetanova) doporučujeme předem kontaktovat telefonicky ordinaci na tel. 545 216 962. Ordinace se nachází ve 4. patře (výtah) – po zazvonění sestra dálkově otevírá vstupní dveře do ordinace. Aktuální ordinační hodiny naleznete zde.

Upozorňujeme, že studenti, kteří nejsou pojištěni u některé ze zdravotních pojišťoven působících v České republice, si musí sami uhradit poskytnutou zdravotní péči v hotovosti. V případě ostatních akutních stavů, úrazů a onemocnění studenti vyhledají svého praktického lékaře nebo lékařskou pohotovost. MUDr. Věra Přibylová nevystavuje studentům potvrzení o nemoci nebo nevolnosti za účelem omluvení studentů z výuky.

Lékařské ošetření pro studenty

Aktuální informace o lékařské a lékárenské pohotovosti v Brně a Jihomoravském kraji jsou uvedeny na těchto webových stránkách:

Lékařská pohotovostní služba je ambulantní péče poskytovaná v případech:

• náhlé změny zdravotního stavu,
  • zhoršení průběhu onemocnění, ke kterému došlo mimo ordinační dobu praktického lékaře.

Lékařská pohotovostní služba není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení.

Lékařská pohotovostní služba dále není určena pro poskytování péče při stavech, které:

• bezprostředně ohrožují život postiženého,
  • mohou vést prohlubováním chorobných změn k náhlé smrti,
  • způsobí bez rychlého poskytnutí první pomoci trvalé chorobné změny,
  • působí náhlé utrpení a náhlou bolest,
  • působí změny chování a jednání postiženého, ohrožují jeho samotného nebo jeho okolí.