Videohovory v MS Teams pro účastníky mimo univerzitu

19. 1. 2021

Bez popisku

Jestliže potřebujete pořádat videohovor pro externí účastníky (např. z jiných univerzit nebo ze zahraničí), můžete i v tomto případě použít MS Teams. Pro připojení k hovoru účastník nepotřebuje univerzitní účet (stačí mu po připojení pouze zadat své jméno). Jak se mohou tito účastníci připojit, popisujeme v návodu Připojení do schůzky z pohledu externího uživatele.

Zahraničním účastníkům můžete poslat videonávod v angličtině, který se nachází přímo na stránkách Microsoftu.

Doporučení: Pokud plánujete jednorázovou událost, doporučujeme pro tento účel vytvořit samostatnou schůzku přes Teams kalendář a nepřiřazovat k ní žádný nový ani existující tým (kanál). Umožní to používání všech funkcí videokonference (např. textový chat) všem účastníkům. Pokud by byla schůzka založená v rámci týmu a připojil by se kdokoliv, kdo není jeho členem nebo hostem, nemohl by některé funkce používat. Podrobnosti o plánování schůzky najdete v návodu Jak naplánovat online schůzku.