Zapojte se do SOČ: začalo přihlašování nových témat

Máte námět na zajímavou vědeckou práci? A chcete stát na počátku úspěšné kariéry středoškoláků? Zapojte se do týmu školitelů spolupracujících s JCMM a pomozte mladým vědcům a vědkyním proniknout do pravidel odborné práce. Témata lze přihlásit do konce března.

2. 2. 2023

Bez popisku

Školitelé mimo jiné získají finanční odměnu včetně příspěvku na materiály či poradenský servis. Zároveň budou mít příležitost včas podchytit talentované a motivované uchazeče o studium a posílit také vztahy se středními školami.

Témata si studenti každoročně vybírají v březnu a dubnu, na pracovištích školitelů je řeší od července do února. Výstupem bádání je sepsaná práce SOČ a účast v soutěži.

SOČ pro školitele krok za krokem

1. Vypíšete téma.
  2. Komise pro práci s talentovanými studenty vyhodnotí témata a rozhodne, která z nich podpoří.
  3. Budete informováni o výsledku hodnocení.
  4. K tématům, u nichž zatím není přihlášený student, získáme studenty.
  5. Podle motivačních dopisů si vyberete svého řešitele.
  6. S ekonomickým oddělením domluvíte, co, jak a kdy účtovat.
  7. Reportujete průběh práce s řešitelem (formou průběžného dotazníku).
  8. Dohlédnete, aby se student přihlásil do školního kola SOČ.
  9. Napíšete závěrečnou zprávu a odevzdáte ji buď přímo JCMM nebo koordinátorovi.
  10. JCMM vyplatí odměnu.

POZOR: Při vypsání tématu si můžete vybrat ze tří kategorií: 1. školitel již zná svého studenta, 2. školitel hledá studenta, 3. školitel hledá studenta (bez finanční podpory).

detailní informace E-BOOK