B2.13

 

Přednáškový sál

146 studentských míst | fixní nábytek

projekce a ozvučení | připojení k notebooku (VGA, HDMI) | Apple TV | záznam a streamování

Stručný popis

Základní info

B2.13 je přednáškový sál situovaný v prvním podlaží budovy B2.

Přednáškové sály se vyznačují velkou kapacitou, stupňovitou podlahou, která zajišťuje dobrou viditelnost i při velkém počtu posluchačů. Vedle přednášek pro větší množství studentů se tak výborně hodí i pro konference, přednášky zvaných hostů nebo fakultní akce pro veřejnost.

Učebna je vybavena mikrofony, které lze používat jak pro záznam, tak pro posílení hlasu přednášejícího (zvuk z mikrofonů putuje do reproduktorů v místnosti). Dva náhlavní a dva ruční mikrofony jsou k dispozici v nabíjecích stanicích přímo na katedře, v případě potřeby je možné v učebně připravit další dva náhlavní a dva ruční mikrofony. Všechny mikrofony mohou být zapnuté najednou. Hlasitost reprodukovaného zvuku z mikrofonů můžete upravovat pomocí ovládacího panelu. Nezávisle na sobě můžete regulovat hlasitost mikrofonů a hlasitost zvuku přehrávaného z aktuálně vybraného vstupu.

Možnosti projekce

Učebna nabízí dva režimy velkoplošné projekce. V režimu kino je obraz promítán přes celou šířku projekčního plátna, v režimu přednáška je obraz promítán ze dvou samostatných projektorů, přičemž pro každý z nich můžete zvolit odlišný vstup.

Obraz i zvuk můžete prezentovat z PC umístěného na katedře a vedle toho i z vlastního notebooku připojeného pomocí konektoru HDMI nebo VGA. Přípojné kabely i elektrické zásuvky jsou umístěny pod kovovým krytem v horní části katedry.

Učebna umožňuje také bezdrátovou prezentaci obrazu a zvuku z vlastního zařízení Apple (iPhone, iPad, MacBook) připojením k Apple TV pomocí služby AirPlay. Můžete tak prezentovat obraz ze svého zařízení, aniž byste byli vázáni na jedno místo v učebně, a stejně tak můžete nechat prezentovat své studenty.

Obraz fyzických předmětů (exponátů, nákresů, knih apod.) můžete promítat pomocí vizualizéru umístěného na okraji katedry. Zvedněte rameno vizualizéru, předmět umístěte pod objektiv kamery a stiskněte tlačítko DOC CAM na ovládacím panelu. Kameru můžete ovládat (přiblížení, ostření) pomocí tlačítek na rameni vizualizéru.

Záznam přednášek

V učebně lze využít zařízení pro záznam přednášek, díky kterému můžete jednoduše pořídit nahrávku své hodiny. Pro pořízení záznamu se přihlaste k PC na katedře a stiskněte tlačítko Spustit záznam na ovládacím panelu – opětovným stisknutím tlačítka pak nahrávání ukončíte. Záznam obsahuje jak obraz z kamery v učebně, tak obraz promítaný projektorem na promítací plochu. Jeho předběžnou kontrolu můžete provést pomocí ikony Náhled streamu na ploše PC. Hotový záznam naleznete ve své osobní kategorii ve fakultní knihovně médií, o zpracování záznamu budete informováni také e-mailem.

Pro dostatečnou kvalitu zvuku je nutné použít náhlavní či ruční mikrofon.

Záznamovou kameru i bezdrátové mikrofony lze použít i ve videokonferenčních aplikacích, například pro potřeby hybridní výuky. Pro správné nastavení zařízení ve videokonferenční aplikaci postupujte podle tištěného návodu v učebně.

Dostupné návody

Základní informace

Základní návod stručně popisuje ovládání techniky v učebně. Dozvíte se v něm jaké jsou možnosti projekce, jak pořídit automatizovaný záznam, nastavit zařízení pro hybridní výuku a používat mikrofony. Některé z těchto systémů jsou podrobněji popsány níže na stránce.

Tištěná varianta tohoto návodu je k dispozici přímo v učebně.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.