B2.33

 

počítačová učebna

40 studentských míst | fixní stoly se studentskými PC

projekce a ozvučení | připojení k notebooku (VGA, HDMI) | vizualizér | Apple TV | záznam a streamování

Stručný popis

Základní info

B2.33 je počítačová učebna situovaná ve třetím podlaží budovy B2. S kapacitou 40 míst je největší učebnou tohoto typu na FF.

V počítačových učebnách mají studenti k dispozici vlastní počítače se sluchátky a standardní sadou nainstalovaných programů.

Možnosti projekce

Pro projekci multimediálního obsahu máte k dispozici dva projektory, které můžete ovládat nezávisle na sobě. Můžete používat pouze jeden z nich, promítat stejný obraz z obou projektorů pro větší pohodlí studentů, případně pro každý projektor zvolit jiný vstup a prezentovat tak ze dvou zařízení najednou.
Projekční plátno blíže katedře je možné zasunout a využít tak dvě popisovací tabule, které jsou za ním umístěné.

Obraz i zvuk můžete prezentovat z PC umístěného na katedře a vedle toho i z vlastního notebooku připojeného pomocí konektoru HDMI nebo VGA. Přípojné kabely i elektrické zásuvky jsou umístěny pod kovovým krytem v horní části katedry.

Obraz fyzických předmětů (exponátů, nákresů, knih apod.) můžete promítat pomocí vizualizéru umístěného na stropě nad katedrou. Předmět umístěte pod objektiv vizualizéru a stiskněte tlačítko DOC CAM na ovládacím panelu. Kameru můžete ovládat (přiblížení, ostření) pomocí tlačítek na ovládacím panelu.

Učebna umožňuje také bezdrátovou prezentaci obrazu a zvuku z vlastního zařízení Apple (iPhone, iPad, MacBook) připojením k Apple TV pomocí služby AirPlay. Můžete tak prezentovat obraz ze svého zařízení, aniž byste byli vázáni na jedno místo v učebně, a stejně tak můžete nechat prezentovat své studenty.

Záznam přednášek

V učebně lze využít zařízení pro záznam přednášek, díky kterému můžete jednoduše pořídit nahrávku své hodiny. Pro pořízení záznamu se přihlaste k PC na katedře a stiskněte tlačítko Spustit záznam na ovládacím panelu – opětovným stisknutím tlačítka pak nahrávání ukončíte. Záznam obsahuje jak obraz z kamery v učebně, tak obraz promítaný projektorem na promítací plochu. Jeho předběžnou kontrolu můžete provést pomocí ikony Náhled streamu na ploše PC. Hotový záznam naleznete ve své osobní kategorii ve fakultní knihovně médií, o zpracování záznamu budete informováni také e-mailem.

Pro dostatečnou kvalitu zvuku je vhodné použít klopový či ruční mikrofon umístěný v katedře. Skříňku katedry otevřete přiložením čipové karty k čidlu na levém boku skříňky. V této učebně můžete používat oba mikrofony zároveň.

Záznamovou kameru i bezdrátové mikrofony lze použít i ve videokonferenčních aplikacích, například pro potřeby hybridní výuky. Pro správné nastavení zařízení ve videokonferenční aplikaci postupujte podle tištěného návodu v učebně.

Dostupné návody

Na tomto místě brzy najdete dostupné návody k učebně.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.