Člověku se může zdát sen, který mu zcela změní život

Poslechněte si rozhovor s Viktorem Zavřelem, který v dalším dílu fakultního podcastu Artefakt hovoří o své nové knize Snění v písku a soli. Kromě toho také hodnotí doprovodnou crowdfundingovou kampaň či vysvětluje, proč nechce být spisovatel na plný úvazek. „Psaní je pro mě bezvadná událost všedního dne,“ říká.

5. 9. 2023 Patrik Švec Téma Podcast Artefakt

Foto: Patrik Švec

Nová kniha z pera lektora starořečtiny Viktora Zavřela z Ústavu klasických studií FF MU v sobě kombinuje tajemno a magii s problémy běžného života či milostných vztahů a také třeba minulost s přítomností. Určená je zejména čtenářům, které baví fantastická literatura a mýty. Jedna z linií, které se knihou prolínají, se například točí kolem magického cypřiše. „Kouzelná moc se projevuje tak, že každému, kdo usne pod jeho větvemi, přinese sen, jenž mu zprostředkuje návod k řešení životních problémů,“ vysvětluje s tím, že tajemná rostlina sehraje zásadní roli v životě mladé ženy, jež se potýká s rozpadem milostného vztahu.

Dnes je již zřejmé, že původní plán, zaplatit náklad z crowdfundingové kampaně, nevyšel. Přesto Zavřel rozhodnutí nelituje, považuje ho spíše za možná až příliš ambiciózní. „Z vytyčených 150 tisíc korun se nakonec podařilo vybrat něco kolem 60 tisíc. Cílová částka byla asi moc vysoká. Jsem ale rád, že jsem to zkusil, protože jsem mohl nahlédnout do světa marketingu,“ říká. Za jistý handicap například považuje svou nepřítomnost na sociálních sítích, které mohou při podobných kampaních sehrát vcelku důležitou roli. „Facebook jsem sice kdysi měl, ale zrušil jsem ho. Sociální sítě mě nebaví,“ vysvětluje.

Co ho při psaní nejvíce překvapilo? Kde hledal inspiraci? A proč se vlastně pustil do crowdfundingové kampaně? Poslechněte si rozhovor s Viktorem Zavřelem, který v červnu pořídil Patrik Švec.

PhDr. Mgr. Viktor Zavřel působí jako lektor na Ústavu klasických studií FF MU. Vystudoval klasickou filologii a odborně se mj. věnuje řecké mluvnici či četbě starořeckých textů. Kniha Snění v písku a soli není jeho prvotinou, už dříve například napsal sbírku příběhů Pohled přes listy Bódhi.

Mohlo by vás zajímat


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.