Francouzský velvyslanec potvrdil další spolupráci

Pokračování a další prohloubení spolupráce při výuce francouzštiny potvrdil v polovině září velvyslanec Francouzské republiky Alexis Dutertre. Na filozofickou fakultu zavítal v rámci cest po českých regionech a institucích. V Brně kromě MU navštívil vybrané francouzské podniky. Doprovázeli jej mimo jiné ředitel Francouzského institutu v Praze Stanislas Mrozek, atašé pro vědeckou spolupráci Véronique Debord-Lazaro a atašé pro jazykovou spolupráci Eric Playout.  „Jejich návštěva naší fakulty znamená jistotu do budoucna, impuls k obnovení kontaktů a zlepšení spolupráce,“ uvedl proděkan pro vědu a doktorské studium FF MU prof. Petr Kyloušek.

22. 10. 2021 Patrik Švec

Bez popisku

Zástupci Ústavu románských jazyků a literatur hostům společně s prof. Kylouškem představili areál filozofické fakulty a seznámili je s činností vybraných oborů. Pozornost směřovala nejen k aktivitám romanistů, ale také k četným francouzským kontaktům Ústavu archeologie a muzeologie, Semináře estetiky či Katedry filozofie

Delegace v čele s velvyslancem Dutertrem následně přislíbila pokračování vzájemné spolupráce, především v oblasti podpory stipendií, při výuce francouzštiny či v rámci podpory doktorského studia pod dvojím vedením disertační práce – tzv. cotutelles. Kromě toho chce nadále podporovat badatelské projekty. K tomu dosud sloužila např. soutěž Prix Jacques Derrida.

Spolupráce frankofonních institucí s obory na FF MU je pravidelná a dlouhodobá. Uskutečňuje se zejména prostřednictvím Francouzského institutu v Praze a jeho odboru pro jazykovou spolupráci, který v koordinaci s Asociací Gallica, sdružující vyučující francouzštiny na českých vysokých školách, oceňuje nejlepší magisterské a doktorské práce.