Jak se přihlásit?

Provedeme vás přijímacím řízením krok za krokem

E-přihláška

 • Zorientujte se v pojmech

  Prezenční, kombinované, sdružené… Nevyznáte se v těchto pojmech? Podívejte se na instruktážní video nebo do často kladených dotazů, kde naleznete také slovníček pojmů.

 • Vyberte si, co chcete studovat

  Ještě přesně nevíte, jaký studijní program pro vás bude ten pravý? Zkuste se zamyslet nad těmito otázkami: V jakých předmětech na střední škole vynikáte? Které vás zajímají? Čemu se věnujete ve volném čase? Sepište si seznam všech svých schopností a zájmů, které by vám mohly pomoci při rozhodování, do jakého studijního programu se přihlásit. Poraďte se i s rodiči, kamarády a lidmi, kteří vás dobře znají. Nemusíte se jejich doporučením řídit, ale může vám přinést úplně jiný pohled.

  Nabídka studijních programů na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity je opravdu široká. Pozorně si ji projděte, přečtěte si ohlasy studentů, podívejte se na předměty ve studijním plánu a vyberte si své favority. Se základní orientací vám pomůže video.

  Vyberte si program

 • Seznamte se s fakultou

  Přijďte si prohlédnout prostředí fakulty, popovídat si se studenty a poslechnout si vyučující. Máme pro vás otevřeno v rámci pravidelných akcí, jako je Open Day, Noc vědců, Týden humanitních věd nebo Den otevřených dveří.

  Fakulta je vám ovšem otevřená kdykoliv. Pokud by vás zajímala jakákoliv jiná akce, kterou pořádáme, nebo kdybyste chtěli nezávazně navštívit nějakou přednášku svého vysněného oboru, určitě se nebojte nás kontaktovat a domluvit se.

  Navštivte nás

 • listopad–únor

  Podejte přihlášku

  Přihlášku do studijního programu na Masarykově univerzitě lze podat pouze elektronicky prostřednictvím speciální webové aplikace. Poplatek za jednu přihlášku do bakalářského studia na filozofické fakultě je 650 Kč. Přihlášek můžete podat libovolný počet, do každého studijního programu však pouze jednu.

  Přihlášku si můžete založit v klidu kdykoliv, není nutné ji ihned podávat a zaplatit. Nezapomeňte však přihlášku podat a zaplatit do konce února. Pokud se vás týká TSP a chcete využít dvou pokusů na jeho složení, doporučujeme podat a zaplatit přihlášku co nejdříve.

  Podejte přihlášku

 • prosinec–duben

  Připravte se na přijímačky

  Přijímací zkouška na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity může mít různou podobu:

  • Test studijních předpokladů (TSP),
  • oborová zkouška (ústní nebo písemná),
  • posouzení předem elektronicky zaslaných podkladů pro přijímací řízení (motivační dopis, anotace literatury a další),
  • talentová zkouška,
  • prominutí přijímací zkoušky.

  K výsledkům Národních srovnávacích zkoušek SCIO se na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity nepřihlíží. Konkrétní formu a kritéria hodnocení přijímací zkoušky naleznete vždy v detailu každého studijního programu. Některé programy dávají k dispozici ukázkové verze svých oborových testů.

  Prohlédněte si programy Podívejte se na ukázky oborových testů Zjistěte více o prominutí přijímaček

  Testy studijních předpokladů si také můžete vyzkoušet předem: online je k dispozici ukázková verze.

  Zjistěte více o TSP

  Některé programy výjimečně nabízejí ke svým oborovým zkouškám uchazečům také přípravné kurzy.

  Sledujte nabídku kurzů

 • leden

  Přijďte na den otevřených dveří

  Pokud dorazíte na Den otevřených dveří, dozvíte se vše potřebné o přijímacím řízení, seznámíte se s prostředím a studijním zázemím fakulty. Při setkáních v rámci jednotlivých kateder a ústavů budete mít spoustu příležitostí se na cokoli zeptat. Můžete navštívit fakultní knihovnu, vyzkoušet si práci s technologiemi využívanými při výuce nebo si jen procházet nově zrekonstruovaný areál fakulty s kelímkem dobré kávy v ruce.

  Zjistěte více o Dni otevřených dveří

 • březen–duben

  Čekejte na další pokyny

  Pokud jste žádali o prominutí přijímací zkoušky, zda vám byla zkouška prominuta, se dozvíte do konce března. Pokud se vašeho programu týká oborová zkouška, najdete pozvánku k ní ve své e-přihlášce během dubna. V případě, že budete skládat TSP, obdržíte pozvánku rovněž do e-přihlášky, a to s dostatečným předstihem podle termínu TSP, který jste si v přihlášce zvolili.

 • (prosinec–)duben

  Dostavte se ke zkoušce

  V termínu 15.–21. dubna 2024 se uskuteční oborové zkoušky. Přesný čas a místo jejich konání najdete ve své e-přihlášce. Test studijních předpokladů bude nově organizován ve více termínech ve dvou vlnách a vy budete mít možnost absolvovat dva pokusy: první pokus od 1. prosince 2023 do 14. února 2024 a druhý pokus od 15. února do 21. dubna 2024. Pro účely přijímacího řízení se pak započítá lepší výsledek. Podrobné informace najdete včas na webu a také ve svých e-přihláškách.

  Pokud se z velmi vážných důvodů nebudete moci ke zkoušce dostavit, v případě oborové zkoušky můžete požádat o náhradní termín. Více informací najdete zde.

 • únor/květen

  Zjistěte, jaký máte percentil

  Výsledky TSP v podobě bodového hodnocení naleznete ve své e-přihlášce zanedlouho po vykonání zkoušky. Percentil se však dozvíte až po ukončení testovací vlny, tedy koncem února nebo začátkem května. Zda to bude pro přijetí letos stačit, to bohužel nevíme. Můžete se ale pro srovnání podívat, jak vypadaly výsledky v minulém roce.

  Podívejte se do e-přihlášky Podívejte se na starší výsledky

 • květen/červen

  Přečtěte si výsledek

  Výsledky přijímacího řízení zveřejní fakultní přijímací komise na přelomu května a června. Návrh na přijetí nebo rozhodnutí o nepřijetí najdete vždy ve své e-přihlášce.

  Podívejte se do e-přihlášky

 • červen–červenec

  Dodejte maturitní vysvědčení a zapište se do studia

  Uspěli jste u přijímacích zkoušek? Blahopřejeme! Nezapomeňte nám ale ještě dodat maturitní vysvědčení, abyste se mohli zapsat do studia.

  Poté, co obdržíte návrh na přijetí ke studiu, dostanete také instrukce k dodání autorizované konverze vašeho maturitního vysvědčení a k zápisu. Teprve zápisem se stáváte studenty Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Zápisy se budou konat v červenci. Pokud se nebudete moci zapsat v řádném termínu, můžete využít náhradní termín zápisu v září. Budete však poněkud v nevýhodě při sestavování rozvrhu, nebo pokud hodláte žádat o koleje.

  Zjistěte více o zápisech

Váháte, kam si podat přihlášku? Navštivte nás!

Všechny akce

Nechcete nic důležitého promeškat?

Napište nám svůj e-mail a my vás budeme newsletterem informovat o důležitých akcích a termínech.

Načítám...

Chcete se na něco zeptat? Kontaktujte nás!


telefon: 549 49 7231
e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.