Hlásíte se na FF MU? Máme pro vás pět tipů k Testu studijních předpokladů

Nově můžete využít až dva pokusy – započítán vám bude ten s lepším výsledkem. Konat se budou od prosince do dubna a hlásit se k nim můžete ve své e-přihlášce. Ale pozor! Chcete-li využít oba, musíte přihlášku podat a zaplatit už do 31. ledna 2024.

1. 11. 2023 Uchazeči

1. Podejte přihlášku co nejdříve

Test studijních předpokladů se bude konat v několika termínech od prosince do dubna. Konkrétní datum si zvolíte sami při podávání přihlášky. Oproti loňskému roku jsou letos termíny rozděleny do dvou bloků – 1. blok trvá od 1. prosince do 14. února 2024 a TSP se konají pouze v Brně, 2. blok trvá od 15. února do 21. dubna 2024 a TSP je možné skládat také v dalších městech. Z každého tohoto bloku si můžete vybrat nejvýše jeden termín, přičemž započítán vám bude pokus s lepším výsledkem. Konkrétní datum si zvolíte sami při podávání přihlášky. Termínů je však omezený počet, takže čím dřív přihlášku podáte, tím větší výběr budete mít.

2. Pozor na oborovky

Pokud víte, že vás bude čekat TSP i oborové zkoušky, nevybírejte si při podávání přihlášky termín TSP mezi 15. a 21. dubnem 2024. V tomto období se totiž budou konat na filozofické fakultě oborové zkoušky, a vy se tak vyhnete zbytečnému řešení kolize termínů.

3. Nezapomeňte zaplatit

Pokud chcete využít termín z 1. bloku, musíte mít podanou a zaplacenou přihlášku nejpozději do 31. ledna 2024, abyste test stihli absolvovat do 14. února. Termín testu si totiž musíte vybrat nejpozději 14 dnů předem. Pamatujte ale, že pokud přihlášku zaplatíte až na poslední chvíli, může se stát, že na vás v prvním bloku termínů nezbyde místo.

4. Vyzkoušejte si starší TSP

Štěstí přeje připraveným! A jinak tomu není ani u přijímacího řízení. Proto se určitě vyplatí seznámit se s ukázkovými úlohami či rovnou s loňskou verzí TSP.

5. Ověřujte informace

Přijímací řízení letos prošlo drobnými změnami, a proto se neřiďte tím, co vám řeknou starší kamarádi nebo co se dočtete v článcích z minulých let. Veškeré aktuální informace najdete na www.muni.cz/prijimacky.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.