Přijímačky proběhnou online, přizpůsobují se tomu podmínky

Vedení fakulty rozhodlo na základě doporučení Krizového štábu a Krizového výboru Masarykovy univerzity, že přijímací řízení na jaře 2021 proběhne kompletně v online formě. Garanti některých studijních programů se proto rozhodli upravit dodatečně podmínky pro přijetí, aby lépe fungovaly v online režimu. Umožňuje to novela vysokoškolského zákona podobně, jako tomu bylo v loňském roce.

21. 1. 2021 Uchazeči

Některé studijní programy zvolily nakonec místo oborových zkoušek Test studijních předpokladů, který bude technicky zorganizován a zabezpečen pro online prostředí na centrální úrovni, nebo požadují zaslání dodatečných materiálů k posouzení (např. motivační dopis).

Upravené podmínky přijetí naleznete již nyní na webu v detailu jednotlivých programů.

Pozor! Pokud jste podali přihlášku ještě před změnou podmínek, neznamená to, že pro vás platí ty původní. Přijímačky budete skládat podle aktuálních podmínek.

Samotný Test studijních předpokladů prochází oproti minulým letům také poměrně významnou proměnou. Bude kratší, více matematicko-analytický a nebude možné se při odpovídání vracet. Vše se dozvíte přehledně zde nebo se podívejte na záznam Dílny TSP ze dnů otevřených dveří.

Právem se nás ptáte, zda nebude nová podoba TSP pro uchazeče o studium na FF MU zněvýhodňující. Bohužel trochu ano, ale nevěšte hlavu: lze předpokládat, že i když budete mít v TSP o něco nižší skóre, budete na tom všichni podobně, takže šance na přijetí se radikálně nesnižuje. Navíc spousta programů umožňuje přijímací zkoušku zcela prominout, např. na základě prospěchu, účasti v olympiádě, SOČ a podobně. Detaily se dočtete u jednotlivých programů zde na webu.