100 let norsko-českých diplomatických vztahů

  • 10. března 2022
    15:00 – 16:00
  • foyer budovy B2, Arna Nováka 1, Brno

Srdečně zveme na slavnostní zahájení panelové výstavy 100 let norsko-českých diplomatických vztahů, která vznikla při výročí zahájení diplomatické spolupráce mezi oběma zeměmi. Po loňském podzimním uvedení v Moravské zemské knihovně se díky spolupráci Norského velvyslanectví v Praze s Ústavem germanistiky, nordistiky a nederlandistiky FF MU výstava přesunuje do prostor fakulty, kde potrvá do konce dubna. 

Účast na slavnostním zahájení přislíbil norský velvyslanec v České republice. 

Panelová výstava dokumentuje století vzájemných diplomatických vztahů.

Věděli jste, ze norská firma Bergans už v roce 1923 dodávala československé armádě batohy? Že ve známém pražském domě U Rotta byl kdysi generální konzulát Norska? Nebo že více než 1000 československých dětí za studené války strávilo léto na táborech u Oslofjordu? Toto a mnoho dalších překvapivých zajímavostí můžete vidět na výstavě 100 let norsko-českých diplomatických vztahů.

Výstava se skládá z deseti velkoplošných plakátů, které prezentují souhrn největších úspěchů, a také několik neveselých příhod, jež se udály za dobu 100letého bilaterálního vztahu dvou zemí, které jsou v dnešní Evropě blízkými partnery.

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.