Duševní zdraví: Nebojte se o svých problémech mluvit!

  • 17. dubna 2024
    16:00 – 18:00
  • Učebna B2.24, Arna Nováka 1, Brno

Potřebuji pomoc?!

Mgr. Lucie Želinská – psycholožka poradenského centra

Každému z nás se může někdy stát, že se dostane do situace, kdy je na místě vyhledat odbornou pomoc. I velmi náročná období jdou zvládat lépe, pokud máme pro sebe potřebnou podporu, a nezůstáváme s tím, co nás trápí, sami. Pro spoustu lidí se však hledání odborné pomoci může jevit jako náročný úkol – často se stává, že neví, kam se vlastně mohu obrátit, co daný typ pomoci obnáší a jaký typ podpory by pro ně mohl být v dané situaci nejvhodnější. Představíme si typy služeb v oblasti péče o duševní zdraví, které lze v ČR využívat, popíšeme si situace, kdy se na odborníky obrátit a podrobněji se podíváme na to, co je možné od které služby očekávat. Vysvětlíme si také některé stereotypy a mýty, které se s oblastí duševního zdraví a vyhledáním pomoci pojí.

Co může nabídnout Poradenské centrum MU

Mgr. Silvie Šimonová – manažerka poradenského centra

Představíme si, jak funguje služba psychologického poradenství na naší univerzitě, pro koho je vhodná a kdy ji můžete využít. Dozvíte se také, co dalšího pro Vás Poradenské centrum připravilo a kde dále hledat podporu.

Představení podpory ze strany Střediska Teiresiás

Mgr. Lukáš Másilko (studijní poradce pro studenty ESF MU), Mgr. Tomáš Varga (manažer vnějších vztahů)

Psychické obtíže jsou často příčinou problémů při studiu na vysoké škole. Masarykova univerzita nabízí studentům prostřednictvím Střediska Teiresiás podporu při zvládání studijních povinností. Během prezentace představíme Středisko Teiresiás, jeho služby a podrobněji popíšeme, co může Středisko Teiresiás nabídnout studentům s psychickými obtížemi.

Život s psychickým onemocněním

Silvie Chrudinová, Barbora Krejčová, PhDr. Ing. Pavla Hradecká

Bipolární porucha, paranoidní schizofrenie, schizoafektivní porucha – tři diagnózy a tři mladé ženy, kterým vážné psychické onemocnění vstupuje do každodenního života. Budeme sdílet naše příběhy a zkušenosti a promluvíme o tom, jaký je život s psychiatrickou diagnózou a co nám naše nemoci přinesly do života. Zamyslíme se nad tím, co nám v těžkých chvílích pomohlo, a na základě vlastní zkušenosti se pokusíme poradit, jak se k psychicky nemocným chovat a jak jim pomoci.

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.