AKTION ČESKÁ REPUBLIKA - RAKOUSKO

AKTION Česká republika - Rakousko, spolupráce ve vědě a vzdělávání, je program pro podporu bilaterální spolupráce v terciárním sektoru prostřednictvím stipendií a projektů spolupráce.

17. 1. 2019

AKTION Česká republika - Rakousko je program pro podporu bilaterální spolupráce ve vzdělávání a vědě v terciárním sektoru. Program AKTION byl zřízen v roce 1992 jako společný program ministerstev školství obou zemí.

PŘEHLED STIPENDIÍ

na akademický rok 2019/2020

O stipendia programu AKTION ke studijním či výzkumným pobytům v Rakousku a to na státních univerzitách odborných vysokých školách se mohou ucházet občané Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska, kteří jsou zapsáni k řádnému studiu v magisterském nebo doktorském studijním programu, příp. jsou zaměstnáni na oprávněných institucích v České republice (tj. veřejné vysoké školy dle přílohy č. 1. Zákona o vysokých školách č. 111/1988 Sb.).

Semestrální stipendia a krátkodobá výzkumná stipendia

studenti magisterských/doktorských studijních programů
a akademičtí pracovníci

Účel:

studenti pouze pro přípravu diplomové nebo disertační práce,
VŠ učitelé pro krátkodobé výzkumné pobyty

výjimku tvoří studenti lékařských oborů v magisterských programech, jelikož nepřipravují diplomovou práci

Věková hranice:

věková hranice není stanovena; stipendium je určeno k rozvoji profesní vědecké dráhy, a to především pro vědecký dorost

semestrální stipendia 1 - 5 měsíců
krátkodobé výzkumné pobyty 1 - 3 měsíce

Termíny pro podávání žádostí