Lektorská stáž na Ukrajině

České centrum na Ukrajině hledá uchazeče o praktickou lektorskou stáž zaměřenou na výuku češtiny pro cizince na období ZÁŘÍ 2018 – LEDEN 2019 (případně i únor – červen 2019). Studenti jsou převážně mladí Ukrajinci se zájmem o studium či práci v ČR.

11. 4. 2018

Výuková centra:

Kyjev, Ivanovo-Frankivsk, Lvov, Vinnice, Charkov, Dnipro, Záporoží, Oděsa a pravděpodobně i Ternopil

Náplň stáže:

• výuka češtiny jako cizího jazyka v kurzech A1 – B2 (cca 20 vyučovacích hodin týdně)
  • příprava na výuku, vyhodnocování testů a domácích úkolů
  • účast na kulturních aktivitách centra v dané oblasti (filmové večery, koncerty, výstavy)

Požadavky:

• výborná znalost českého jazyka, znalost ukrajinštiny nebo ruštiny výhodou
  • pedagogické / osobnostní předpoklady pro výuku, předchozí pedagogická praxe výhodou
  • samostatnost, spolehlivost, komunikativnost a především chuť učit

Stážistům nabízíme:

• plné uhrazení cestovních výloh, ubytování zdarma a příspěvek na pokrytí veškerých nákladů
  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Ukrajiny
  • dvoudenní metodické zaškolení před výjezdem

Termín:

• jedná se o stáž na období ZÁŘÍ 2018 – LEDEN 2019 (případně i únor  červen 2019)

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ proběhne:

v Praze v úterý 15. 5.

v Brně ve středu 16. 5.

v Olomouci ve čtvrtek 17. 5. 2018

Kontaktní údaje:

V PŘÍPADĚ ZÁJMU o účast ve VŘ pošlete svůj životopis a motivační dopis koordinátorce jazykových kurzů ČC Petře Landergott, landergott@czech.cz.

tel.: 234 668 254, mob.: 605 219 822

Česká centra, Václavské nám. 816/49, Praha

Zároveň se na tento kontakt obraťte s případnými dotazy.