Studijní pobyty na partnerských univerzitách

Pro studenty FF MU, kteří ukončili minimálně 2 semestry studia, otvíráme výběrové řízení na partnerské univerzity MU na jarní semestr 2019. Pro některé univerzity jsou vypsána dvě místa, pro jiné pouze jedno. Univerzity nabízí studium pro různé stupně studia (Bc., Mgr. nebo Ph.D.) a také s odlišnými jazykovými požadavky. Univerzitu si prosím vybírejte pečlivě s ohledem na tato kritéria, která najdete podrobně popsaná na stránkách jednotlivých univerzit.

11. 6. 2018

Seznam partnerských univerzit:

Univerzita
Nominace studentů
 Typ studia
Taras Shevcenko University Kiev 2 studenti Bc., Mgr., Ph.D.
Universidad de Monterrey (UDEM) 2 studenti Bc., Mgr.
Pontifícia Universidade Católica de Rio de Janeiro 2 studenti Bc.
Universidad Nacional Autónoma de Mexico 2 studenti Bc., Mgr., Ph.D.
Hong Kong Polytechnic University 1 student  Bc.
Yugra State University 2 studenti Bc., Mgr., Ph.D.
University of Kansas 1 student Bc., Mgr., Ph.D.
Deakin University 1 student Bc., Mgr.

Jak se přihlásit?

Program: Fakultní smlouvy 2018/2019 (1. kolo)

Máte možnost vybrat si dvě univerzity - prosím uveďte do poznámky prioritu pořadí. V případě, že nebude volné místo na Vámi nejvýše preferované univerzitě, budete event. nominován/a na univerzitou uvedenou jako další v pořadí.

Deadline: 26. 8. 2018

Podmínky účasti:

• Všechny univerzity vyžadují určitou znalost AJ jazyka - dle výběru univerzity tedy nahrajte odpovídající certifikát/dokument potvrzující požadovanou znalost.
  • Je potřeba doložit jeden z jazykových certifikátů (FCE, CAE, TOEFL, IELTS), nebo se zúčastnit jazykového testování, které organizuje Centrum zahraniční spolupráce. Příští termín testování je v úterý 28. srpna 2018 ve 13:30 hod v místnosti č. 300 (3.patro), Komenského nám. 2.

Finanční podpora:

Masarykova univerzita poskytuje stipendium, které činí obvykle 10 000 Kč na měsíc studia. Výplata stipendia je podmíněna schválením mobilitního podprogramu Rozvojových projektů MŠMT, které probíhá na podzim pro každý kalendářní rok zvlášť, a CZS tak nemůže do poslední chvíle stipendia potvrzovat. V některých případech poskytují finanční granty také zahraniční univerzity.

Výběr studentů proběhne na FF MU na základě:

• studijního průměru
  • motivačního dopisu (v AJ)
  • CV (v AJ)
  • znalosti AJ jazyka (certifikát)

Kontaktní osoba na FF MU:

Mgr. Michaela Sochorová

Telefon: 549 49 1513