Nový semestr s Ústřední knihovnou

6. 9. 2023

Vítáme nové studující i navrátivší se do vyšších ročníků. Vše, co byste mohli chtít vědět o našich službách a prostorech zjistíte na Rande s knihovnou. Pořádáme jej v prvních dvou týdnech v několika termínech, osobně i online.

Chci na Rande Chci na online Rande

Ve středu 20. září se na vás budeme těšit na pikniku na dvorečku a na SemestrStartu. 

Registrace a půjčování

Pokud nejste v knihovně registrovaní, můžete to napravit osobně (v 1. nadzemním podlaží hlavní budovy) nebo online. Registrace vám umožní půjčování knih z volného výběru (to jsou regály na studovnách) nebo ze skladu. Máme také deskovky a různorodé užitečné předměty. Celou nabídku naší i ostatních fakultních knihoven najdete ve společném online katalogu.

Více o půjčování, prodlužování a vracení Online katalog

Prostory

Pro klidné studium slouží hlavní budova, pro odpočinek a diskuzi Čítárna s kavárenským pultem kaFFe a pro společnou práci Týmové studovny. V hlavní budově jsou na každém ze čtyř podlaží k dispozici počítače a skenery, v samoobslužné zóně v přízemí najdete multifunkční zařízení pro tisk, skenování a kopírování.

Více o prostorech Kdy je kde otevřeno

Pomůžeme vám

Nabízíme pomoc při zvládání studijních povinností. Můžete navštívit naše lekce a workshopy zaměřené na práci s informacemi. Určeny jsou pro všechny stupně studia od bakalářů po doktorandy a jsou samozřejmě zcela zdarma. Věnujeme se vyhledávání informací a jejich citování, time managementu nebo kritickému myšlení.

Rádi vám poskytneme konzultaci – osobně nebo online. V online prostředí nabízíme návody pro práci s informacemipřehledy doporučených zdrojů.

Chci se vzdělávat Chci konzultaci

Těšíme se dříve či později na setkání. Neváhejte se na nás obracet s problémy a podněty.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.