Role mafií v konsolidaci italských zločineckých struktur Sacra Corona Unita, Basilischi a Banda della Magliana

Varování

Publikace nespadá pod Filozofickou fakultu, ale pod Fakultu sociálních studií. Oficiální stránka publikace je na webu muni.cz.

Autoři

KUPKA Petr

Rok publikování 2014
Druh Článek v odborném periodiku
Časopis / Zdroj Acta Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni
Fakulta / Pracoviště MU

Fakulta sociálních studií

Citace
www http://ff.zcu.cz/files/Acta-FF/2014/ACTA_FF_2014_3.pdf
Obor Politologie a politické vědy
Klíčová slova organized crime; mafia; history of mafia; Cosa Nostra; Camorra; ´ndranghetta; Sacra Corona Unita; Basilischi; Banda della Magliana
Popis Hlavním cílem předkládaného článku je objasnění okolností za kterých vznikaly, existovaly a rozvíjely své aktivity méně známé italské zločinecké struktury Sacra Corona Unita, Basilischi a Banda della Magliana. V příspěvku zdůrazňuji zejména regionální kontext a roli velkých zločineckých systémů ´Ndrangheta a Camorra při formování těchto struktur. V druhé části textu je italský organizovaný zločin prezentován prostřednictvím jeho méně sofistikovaného elementu - zločinecké struktury Banda della Magliana. Důležitost této části nevyplývá ani tak z existence této organizované kriminální skupiny, jako spíše z její socio-politické role, kterou zastávala v 70. a 80. letech ve 20. letech. Text je rozdělen do tří částí, které obsahují tři kružnice výkladu "neznámých mafií" - regionální kontext, vliv velkých zločineckých systémů na jejich vzniku a shrnutí jejich vývoje a aktivit.
Související projekty:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.