MS Teams pro studenty a vyučující: pár tipů před začátkem semestru

23. 2. 2021

Bez popisku

Jak přepnout na přehlednější zobrazení týmů 

Ve výchozím nastavení jsou všechny týmy zobrazené v tzv. mřížce. Pro lepší přehlednost doporučujeme přepnout zobrazení týmů do režimu "Seznam". Stačí zobrazit přehled všech týmů a v nastavení (ozubené kolečko) vybrat možnost přepnout zobrazení (viz přiložené snímky). 

Jak připnout důležité kanály týmů 

Pokud máte zobrazení týmů přepnuté do režimuSeznam, můžete si jednotlivé kanály týmů připnout a mít k ním vždy rychlý přístup. U požadovaného kanálu stačí kliknout na ikonku tří teček a vybrat možnost Připnout

Jak skrýt nepotřebné týmy 

Týmy, se kterými už nepracujete, si můžete jednoduše skrýt / aktivovat upozornění na veškerou aktivitu, která v kanálech probíhá. U požadovaného týmu klikněte na ikonku tří teček a vyberte možnost Skrýt

Jak nastavit upozornění na aktivitu v kanálech týmů 

V nastavení jednotlivých kanálů si můžete aktivovat upozornění na veškerou aktivitu která v kanálech probíhá. Stačí klinout na ikonku tří teček, vybrat možnost Oznámení kanálu a následně aktivovat volbu Všechny aktivity“.

Extra tip pro vyučující

Jak naplánovat opakované schůzky jen pro určitý časový úsek 

U naplánovaných schůzek si můžete určit rozsah a dobu, po kterou se mají opakovat. Při zakládání schůzky klikněte na možnost Vlastní a v otevřeném okně zvolte rozsah a konec opakování. 

Extra tip pro studenty

Jak odebrat nepotřebné opakující se schůzky v Teams kalendáři

Události, kterých se již nepotřebujete účastnit, si můžete jednoduše odebrat. V Teams kalendáři dvojklikem otevřete podrobnosti konkrétní schůzky. Vlevo nahoře vyberte možnost Odpovědět a následně Odpovědět na řadu. V zobrazeném okně vypněte možnost Upozornit organizátora a odmítněte schůzku.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.