Čím si zpestřit podzim? Přihlaste se do nových online kurzů

Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem, praví české přísloví. V jeho duchu fakulta připravila trojici nových online kurzů, ve kterých se zájemci vedle studia řečtiny a ruštiny ponoří také do tajů jazyka počítačového. Stranou zájmu nezůstanou ani reálie daných zemí, v případě počítačového kurzu zase využití získaných dovedností ve výuce. První z kurzů celoživotního vzdělávání zahájí už na konci září.

24. 9. 2021 Patrik Švec Uchazeči

Bez popisku

Počítače jako kreativní zpestření výuky představí praktický kurz Kreativita a počítače. Od konce září až do prosince se zájemci každý týden seznámí s prací ve volně dostupných nástrojích informačních technologií, proniknou do světa softwarového umění a dozví se, jak zpracovávat hudbu, či co obnáší remake a remix. Kurz je určený zejména pedagogům středních a základních uměleckých škol, kteří chtějí využívat informační technologie ve výuce uměleckých kurzů a kurzů zaměřených na rozvoj kreativity.

Objevit krásy kolébky západní civilizace a jejího jazyka zase umožní kurz Řečtina na cesty: jazyk a reálie. Zájemci se z pohodlí svých domovů každý týden vydají po zajímavých lokalitách, památkách, seznámí se s důležitými mezníky řecké historie a poznají významné památky. Lektoři jim vedle toho poskytnout praktické informace pro cestování – odhalí zvláštnosti tamější společnosti, její zvyky a tradice včetně mnohými vyhledávané řecké kuchyně. Kurz zahájí na počátku října a potrvá do konce května.

Jak porozumět současné ruské společnosti se pokusí ukázat lektoři kurzu Ruština a současné Rusko. Ve čtyřech půldenních videokonferencích si zájemci rozšíří povědomí o současných ruských kulturních a společenských reáliích, vedle toho prohloubí své komunikační dovednosti v ruštině. Kurz začíná v říjnu a potrvá do dubna, určen je především učitelům ruského jazyka na základních a středních školách.

Trojice online kurzů je součástí nabídky celoživotního vzdělávání Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vedle toho při FF MU funguje Jazyková škola, která studentům a veřejnosti nabízí kurzy ve všech úrovních angličtiny včetně přípravných kurzů na mezinárodní jazykové zkoušky.

Plakáty ke kurzům