Darujme společně Úsměv do schránky

Vedení fakulty si letos pro studenty i zaměstnance připravilo netradiční dárek: podpoří rozesílku vánočních přání do domovů pro seniory. Stačí když podle pokynů napíšete pohlednici pro vybrané zařízení a vhodíte ji do 16. 12. do speciální krabice na vrátnici areálu Arna Nováka. Poštovné i odeslání zajistí fakulta.

7. 12. 2020

U seniorů slaví projekt velký úspěch a mnohé z pohlednic zdobí jejich noční stolky. Zdroj: <a rel="noopener" href="https://usmevdoschranky.cz/galerie/" target="_blank">Úsměv do schránky</a>.

Milé kolegyně, milí kolegové,

již tradičně touto dobou pro vás vedení fakulty připravuje nějaký vánoční dárek. Letos jsme se rozhodli naplnit druhý možný význam slovního spojení „dárek FF MU“, a rádi bychom vás pozvali k zapojení se do projektu Úsměv do schránky. Tento projekt, který si klade za cíl podpořit klienty v domovech pro seniory posíláním povzbudivých pohlednic, iniciovali během první vlny epidemie koronaviru studenti, jež napříč fakultami Masarykovy univerzity propojil spolek Mise naděje.

„Od dubna se nám podařilo zprostředkovat přes 8 000 pohlednic do 165 zařízení po celé republice. Ze zpětných vazeb od zapojených domovů víme, že u seniorů slaví projekt velký úspěch a mnohé z pohlednic zdobí noční stolky klientů dodnes,“ uvádějí organizátoři projektu.

Aktuálně se proto rozhodli pokračovat ve svém úsilí rozesláním vánočních pohlednic a novoročenek. Pohlednice a novoročenky pak na Štědrý den rozdají v domovech pro seniory sociální pracovníci těm starým lidem, kteří už nikoho, kdo by jim takový pozdrav poslal, nemají.

Toto přání můžeme nyní pomoci vyplnit i my.

Jak na to?

1. Sežeňte si vánoční pohlednici.
  2. Vyberte si ze seznamu domov pro seniory, kam ji budete chtít poslat.
  3. Napište na pohlednici přání a adresu vybraného domova.
  4. Vyplňte minidotazník na webu projektu zde.
  5. Do 16. 12. pohlednici doneste do speciální krabice na vrátnici areálu na Arna Nováka.

Známky a odeslání vašich přání organizačně i finančně zajistí fakulta. Počet pohlednic na osobu není nijak omezen.

Filozofická fakulta patří mezi zakládající fakulty naší univerzity a od svých počátků reprezentuje to lidské, co je v člověku. Proto se obracíme právě na vás, studenty a zaměstnance naší fakulty, zakladatelky tohoto projektu, a doufáme, že nám pomůžete, slovy T. G. Masaryka, „poctivým úsilím uskutečnit naše ideály“!

Děkujeme a přejeme vám opravdový čas štědrosti.

Vedení FF MU a tým Úsměvu do schránky ze spolku Mise naděje

Přehled všech článků