Darujme společně Úsměv do schránky

Vedení fakulty si letos pro studenty i zaměstnance připravilo netradiční dárek: podpoří rozesílku vánočních přání do domovů pro seniory. Stačí když podle pokynů napíšete pohlednici pro vybrané zařízení a vhodíte ji do 16. 12. do speciální krabice na vrátnici areálu Arna Nováka. Poštovné i odeslání zajistí fakulta.

7. 12. 2020

U seniorů slaví projekt velký úspěch a mnohé z pohlednic zdobí jejich noční stolky. Zdroj: Úsměv do schránky.

Milé kolegyně, milí kolegové,

již tradičně touto dobou pro vás vedení fakulty připravuje nějaký vánoční dárek. Letos jsme se rozhodli naplnit druhý možný význam slovního spojení „dárek FF MU“, a rádi bychom vás pozvali k zapojení se do projektu Úsměv do schránky. Tento projekt, který si klade za cíl podpořit klienty v domovech pro seniory posíláním povzbudivých pohlednic, iniciovali během první vlny epidemie koronaviru studenti, jež napříč fakultami Masarykovy univerzity propojil spolek Mise naděje.

„Od dubna se nám podařilo zprostředkovat přes 8 000 pohlednic do 165 zařízení po celé republice. Ze zpětných vazeb od zapojených domovů víme, že u seniorů slaví projekt velký úspěch a mnohé z pohlednic zdobí noční stolky klientů dodnes,“ uvádějí organizátoři projektu.

Aktuálně se proto rozhodli pokračovat ve svém úsilí rozesláním vánočních pohlednic a novoročenek. Pohlednice a novoročenky pak na Štědrý den rozdají v domovech pro seniory sociální pracovníci těm starým lidem, kteří už nikoho, kdo by jim takový pozdrav poslal, nemají.

Toto přání můžeme nyní pomoci vyplnit i my.

Jak na to?

1. Sežeňte si vánoční pohlednici.
  2. Vyberte si ze seznamu domov pro seniory, kam ji budete chtít poslat.
  3. Napište na pohlednici přání a adresu vybraného domova.
  4. Vyplňte minidotazník na webu projektu zde.
  5. Do 16. 12. pohlednici doneste do speciální krabice na vrátnici areálu na Arna Nováka.

Známky a odeslání vašich přání organizačně i finančně zajistí fakulta. Počet pohlednic na osobu není nijak omezen.

Filozofická fakulta patří mezi zakládající fakulty naší univerzity a od svých počátků reprezentuje to lidské, co je v člověku. Proto se obracíme právě na vás, studenty a zaměstnance naší fakulty, zakladatelky tohoto projektu, a doufáme, že nám pomůžete, slovy T. G. Masaryka, „poctivým úsilím uskutečnit naše ideály“!

Děkujeme a přejeme vám opravdový čas štědrosti.

Vedení FF MU a tým Úsměvu do schránky ze spolku Mise naděje