Ministerstvo školství ocenilo studenty pomáhající při pandemii

Neváhali ani minutu a nad rámec svých studijních povinností začali v náročné covidové době pomáhat druhým. Takovéto mimořádné dobrovolnické aktivity vysokoškolských studentů a absolventů ocenilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Mezi třináctku oceněných se zařadili také dva studenti brněnské filozofické fakulty.

22. 3. 2021 Patrik Švec

Foto: Jan Prokopius

Cenu z rukou ministra Roberta Plagy převezme studentka bakalářského studijního programu Humanitní studia Veronika Podolská. Ta se v Rychnově nad Kněžnou ihned po propuknutí první vlny pandemie zapojila do shánění a distribuce ochranných pomůcek a dezinfekčního materiálu. Neváhala propojit asi tři desítky švadlen, které šily tehdy nedostatkové roušky. Druhým oceněným z filozofické fakulty je student doktorského studijního programu Teorie vyprávění Jiří Byčkov, který vyslyšel výzev ostravského Alzheimerova centra a začal v něm pracovat jako intervent, pečovatel a psychoterapeut.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uděluje ceny každoročně. Letos se je však organizátoři rozhodli zaměřit čistě na výjimečné aktivity studentů a vyučujících souvisejících se zvládáním mimořádné pandemické situace. Zvláštní Medaili Ministra školství, mládeže a tělovýchovy obdrželi tak dobrovolníci z řadu studentů Masarykovy univerzity za mimořádné zapojení do iniciativy MUNI pomáhá.

Chcete vědět víc?