Workshop Kulturní dějiny piva

  • 1. října 2021
    9:30 – 20:00
  • posluchárna B2.13, FF MU, Arna Nováka 1, Brno

Pivo je spjato s dějinami českých zemí už od pradávna. Během dlouhé historie se tento nápoj vyvíjel a měnil, to podstatné však zůstalo. Pivo je součástí naší kultury, a proto je prospěšné o něm mluvit i na odborné úrovni z pohledu kulturních dějin. Z těchto důvodů jsme se rozhodli uspořádat workshop Kulturní dějiny piva, na němž se sejdou odborníci z různých oborů a představí svůj pohled na pivo jakožto kulturní nápoj. Vznikne tak jedinečný prostor pro diskusi mezi vědci, výrobci piva a širokou veřejností.

Jádrem celé akce bude přednáškový blok, na němž vystoupí historici, jazykovědci, filozofové, ale také lidé, kteří se na výrobě piva přímo podílejí. Dostatek prostoru bude i pro diskuzi. Na závěr programu bude představeno pivo uvařené dle receptu z počátku 19. století, které můžete také ochutnat.

Součástí workshopu je doprovodný program. Na nádvoří fakulty budou přítomny stánky dvou moravských pivovarů, které budou nabízet své pivo.

Věříme, že náš workshop nabídne vyváženou kombinaci profesionální diskuse a přátelského rozhovoru u sklenky dobrého moku. Z kapacitních důvodů se prosím zaregistrujte na mailové adrese zajic.l@mail.muni.cz.

Bez popisku

FB event

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.