Výběrové řízení na pozici lektora/lektorky českého jazyka v Polsku a Rumunsku

15. 2. 2019

MŠMT ČR vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice lektora/lektorky českého jazyka a literatury v Polsku a Rumunsku s působností od akademického roku 2019/2020.

Výzva zájemcům/zájemkyním o působení na lektorátu českého jazyka a literatury při následujících zahraničních vzdělávacích institucích:

Informace k výběrovému řízení jsou dostupné na webových stránkách MŠMT ČR.

Požadavky

• podmínkou je ukončené vysokoškolské vzdělání (magisterský nebo doktorský studijní program) v oboru český jazyk a literatura;
  • znalost anglického jazyka, znalost jazyka dané země je výhodou;
  • velkou výhodou je zkušenost s výukou českého jazyka pro cizince;
  • velmi vítána je pedagogická praxe na vysoké škole, spolupráce s letními školami slovanských studií apod.;
  • veškeré relevantní zkušenosti je třeba doložit.

Přihlášky

Zájemkyně/zájemci zašlou tyto požadované dokumenty
  • motivační dopis v českém jazyce s uvedením preferovaného místa působení – lektorátu;
  • strukturovaný životopis (v českém jazyce);
  • kopii VŠ diplomu;
  • doklady o relevantní pedagogické praxi, uváděných zkušenostech apod.;
  • kopii dokladu o vykonané zkoušce z cizího jazyka (není-li součástí státní zkoušky na VŠ);
  • vyplněný dotazník pro uchazeče.

Požadované dokumenty je třeba zaslat nejpozději do pátku 20. 2. 2019 včetně – rozhoduje otisk poštovního razítka (nejlépe doporučenou) poštou na adresu: Mgr. Jitka Plecitá, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních vztahů, Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1 a současně také e-mailem na adresu: jitka.plecita@msmt.cz.

Termín osobních pohovorů: 12. 3. 2019.

Kontaktní osoba:

Mgr. Jitka Plecitá

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních vztahů

Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1

jitka.plecita@msmt.cz