Románské jazyky

Představení studijního programu

Cílem doktorského studia Románských jazyků je připravit kvalifikovaného a kompetentního badatele v oblasti synchronní či diachronní románské lingvistiky. Absolvent se naučí metodologii vědecké práce a její účinnost prokáže v předmětu své badatelské specializace.

Praxe

Praxe není součástí studia. Vyžaduje se však, aby doktorand či doktorandka absolvovali zahraniční stáž na jiné univerzitě či jiném výzkumném pracovišti.

Absolvent oboru je připraven se zapojit do výzkumné činnosti a do profesí vyžadujících schopnost vysoce odborné lingvistické reflexe, zejména v univerzitním a akademickém prostředí, ve výzkumných ústavech, a to i na mezinárodní úrovni.

Termín podání přihlášek: 1. únor – 30. duben 2019.

Termín dodání podkladů pro přijímací řízení: do 17. května 2019.

Podklady pro přijímací řízení:

• podepsaný životopis;
  • soupis publikační činnosti;
  • projekt disertační práce.
  • Podklady pro přijímací řízení je třeba dodat v tištěné formě (nikoli e-mailem) na Studijní oddělení FF MU - přijímací řízení a to poštou (Arna Nováka 1, Brno) nebo osobně.

Přijímací zkouška má formu ústní rozpravy.

Hranice úspěšnosti: 70 bodů (max. počet bodů 100). Kandidát je hodnocen v částech: projekt disertační práce – max. 50 bodů, odborná připravenost – max. 25 bodů, motivace – max. 25 bodů).

Odkaz na Ústav románských jazyků a literatury.

Obecné informace k průběhu přijímacího řízení do doktorských programů na FF MU naleznete zde. Dokumenty k aktuálnímu přijímacímu řízení jsou vedeny v Materiálech pro uchazeče.

Upozornění: Doklad o absolvování magisterského studia (úředně ověřenou kopii diplomu, u vzdělání získaného v zahraničí také tzv. nostrifikaci) předloží přijatí uchazeči u zápisu do studia. U přijímacích zkoušek se doklad o absolvování magisterského studia nevyžaduje.

Typ studia doktorský
Forma prezenční, kombinovaná
Oborová rada a oborové komise

Možnosti studia

Jednooborové studium

Jednooborové studium se specializací

Školitelé

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

doc. Mgr. Ivo Buzek, Ph.D.

Konzultant programu