EU Careers Student Ambassador / Studenti-velvyslanci kariéry

21. 3. 2023 Bakaláři Magistři

Máš zájem podílet se na zvyšování povědomí o možnosti stáží a zaměstnání v institucích EU na UPOL? Máš zájem v této věci spolupracovat se zástupci ČR (MV a MZV) a se zástupci institucí (Úřadem EPSO)? Chceš mít informace z první ruky, jak vypadá výběrové řízení do institucí EU a co je třeba udělat pro získání stáže v institucích EU? Chceš získané informace sdílet se svými spolužáky? Pak by Tě mohla zajímat nabídka stát se studentem-velvyslance kariéry v EU.

Co se od tebe očekává?

- uspořádání minimálně 1 akce (může být i on-line) na univerzitě

- vedení FB profilu „EU Careers UHK“ – informace dostaneš od MV, MZV a EPSO

- komunikaci s EPSO (v angličtině) a s MV a MZV

Co stáž nabízí?

- zajímavou a užitečnou dobrovolnickou činnost

- při splnění minimálních požadavků osvědčení od MV a MZV a od Úřadu EPSO

- možnost výměny zkušeností s dalšími vybranými studenty univerzit z ČR i z dalších států EU

- úvodní proškolení od Úřadu EPSO v Praze

- možnost účastnit se školení v Bruselu, v případě pokračování v činnosti další akademický rok

Pro lepší představu – video z posledního prezenčního školení v Bruselu na podzim 2019, kdy program oslavil 10 let.

Více informací naleznete zde. Vybraní studenti vyplní formulář EPSO.

Důležitá data

Datum Popis