Novinky v EDUC (European Digital UniverCity)

6. 2. 2024 Bakaláři Magistři Doktorandi

Rádi bychom Vás informovali o novinkách v EDUC. Aliance EDUC (European Digital UniverCity), jejíž členy tvoří kromě MU také univerzity v Německu, Francii, Itálii, Maďarsku, Norsku a Španělsku, otevírá studentům MU nové možnosti mezinárodního vzdělávání v nejrůznějších formátech, od širší nabídky zahraničních výjezdů či krátkodobých letních škol až po virtuální mobility na partnerských univerzitách.

Gap year (semester)

Program EDUC Gap semestr otevírá studentům MU jedinečnou možnost rozšířit si vzdělání a studovat jeden semestr odlišný obor na Université of Rennes (Francie), Université Paris Nanterre (Francie), Universitat Jaume 1 (Španělsko), Università of Cagliari (Itálie) nebo University of Pécs (Maďarsko), University of South-Eastern Norway (Norsko), University of Potsdam (Německo). Rozšiřující studium je podpořeno stipendiem od aliance EDUC.

Jsou otevřeny přihlášky do 15. března. Studenti se mohou hlásit pouze na jeden semestr podzim 2024 nebo jaro 2025. Dne 23. února v 15:00 proběhne informační meeting pro studenty. Další informace a link na meeting naleznete na webu zde.

On-line kurzy

Studentům se otevírá možnost studovat online kurzy v rámci osmi univerzit a setkávat se se zahraničními studenty a vyučujícími. Seznam meziuniverzitních předmětů najdete v EDUC katalogu kurzů.