Pozvánka na seminář k možnostem studia na College of Europe

20. 11. 2023 Bakaláři Magistři Doktorandi

Prestižní vysoká škola College of Europe opět vypisuje přijímací řízení ke studiu na akademický rok 2024/25. College of Europe nabízí postgraduální studium zaměřené na problematiku Evropské unie a evropské integrace. Pro College of Europe je charakteristická intelektuální nezávislost, dvojjazyčnost (angličtina a francouzština), rozmanitost akademického sboru a multikulturní prostředí. College of Europe je tvořena dvěma univerzitními prostory, z nichž jeden se nachází v belgických Bruggách a druhý v polském Natolinu. Od akademického roku 2024/2025 se otvírá nový univerzitní kampus v albánské Tiraně.

Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pořádá na podporu zájmu o studium dne 4. prosince 2023 od 14:00 v prostorách MŠMT (zasedcí místnost C081) seminář na téma: Proč studovat na College of Europe? Více informací naleznete v pozvánce níže.

Studium na College of Europe přináší unikátní možnost, jak si zvýšit znalosti a dovednosti v různých oblastech a uplatnit je buď pro posílení českého hlasu v institucích EU, nebo pro prohloubení expertízy české veřejné správy. Přijetí absolventů této školy do orgánů státní správy pokládám za jeden z klíčových prvků dobře řízené státní služby. Ministerstvo vnitra poskytuje každoročně dvě vládní stipendia určené pro zaměstnance veřejné správy pokrývající náklady na studium a život v univerzitním kampusu. Pro nadcházející akademický rok takové stipendium činí 29 000 EUR pro studenta.

Studium může být též jedinečnou příležitostí i pro studenty posledního ročníku vysokých škol či doktorandy, stejně jako pro zájemce z řad široké veřejnosti. I proto je zamýšleno zřídit nový vládní stipendijní program na podporu studentů VŠ, kteří by měli zájem o studium již v příštím akademickém roce. Důležitost této školy na evropské úrovni letos umocňuje i návštěva prezidenta republiky Petra Pavla při příležitosti otevření letošního akademického roku pojmenovaného po slavné české rodačce Madeleine Albright.