Stáže na školách v Sasku, SRN – asistenti výuky češtiny

školní rok 2024/2025

26. 2. 2024 Bakaláři Magistři Doktorandi

Saské státní ministerstvo kultu nabízí zájemcům z České republiky stipendia pro stáže na školách ve Svobodném státě Sasko. Stážisté budou působit jako asistenti německých učitelů při výuce češtiny (nepovedou samostatnou výuku). Stážisté budou pobírat stipendium ve výši 1000 EUR měsíčně. Přihlásit se mohou absolventi a studenti (po 4. semestru studia) v oborech germanistika nebo učitelství německého jazyka ve věku 20 až 29 let.

Přihlášky přijímá saská strana emailem do 31. květen 2024.Bližší informace naleznete v přehledu nabídky (nebo níže). S dotazy se prosím obracejte na paní Marii Ledwa na maria.ledwa@lasub.smk.sachsen.de.