Stipendia na studium v Bavorsku pro akademický rok 2024/25

Za studiem do Bavorska! Online akce

2. 10. 2023 Bakaláři Magistři Doktorandi

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) Vás zve na online akci Za studiem do Bavorska! v úterý 10. října 2023 v 16 hod. na platformě Zoom, kde se dozvíte o možnostech studia v Bavorsku. Účast je možná i bez předchozího přihlášení přes tento odkaz (meeting ID: 676 1412 9478).

ÚČEL STIPENDIA NA STUDIUM V BAVORSKU

• Roční studijní pobyt v Bavorsku s možností prodloužení na max. 3 roky.
  • Financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia na bavorské veřejné vysoké škole.
  • Stipendium lze udělit i na roční studijní pobyt v Bavorsku v rámci doktorského studia na české veřejné vysoké škole. Nelze ale prodloužit o další rok(y)
  • Vypisují Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) a Bavorské centrum pro střední, východní a jihovýchodní Evropu (BAYHOST)
  • Termín podávání žádostí o stipendia na akademický rok 2024/25 – 1. prosinec 2023.
  • Bližší informace jsou k dispozici zde.
  • Rady pro žadatele, kteří žádají poprvé

PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ STIPENDIA

• Stipendium se uděluje na dobu jednoho akademického roku
  • Lze následně na základě žádosti maximálně dvakrát prodloužit (dohromady na tři roky)
  • Stipendium je zpravidla vypláceno formou 12 měsíčních splátek v celkové výši 11.208 € za rok (934 € měsíčně)
  • Žadatelé s minimálně jedním dítětem mohou navíc požádat o navýšení stipendia o dalších 160 € měsíčně
  • Určeno studentům z Česka, Slovenska, ale také Bulharska, Chorvatska, Maďarska, Polska, Rumunska, Ruska, Srbska a Ukrajiny
  • Žadatelé o mgr. studium max. do 30 let; o doktorské do 35 let.
  • Může být udělena výjimka.
  • Není dostupné vlastní financování či financování třetí stranou

PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ STIPENDIA

• Doložení adekvátní znalosti německého/anglického jazyka (v závislosti na zvoleném studijním programu)
  • Výrazně nadprůměrné studijní výsledky v dosavadním studiu
  • Zápis do Mgr. či Ph.D. programu na bavorské univerzitě, na univerzitě aplikovaných věd, nebo na Akademii umění + tři církevní VŠ (Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt, Katholische Stiftungsfachhochschule München and Evangelische Fachhochschule Nürnberg)
  • Online formulář k podání žádosti

TERMÍNY

• Uzávěrka přihlášek: 1. 12. 2023
  • První vyhodnocení přihlášek: prosinec 2023-březen 2024
  • Zasedání expertních skupin: duben-květen 2024
  • Odeslání výsledků: květen 2024
  • Standardní doba podávání přihlášek do Mgr. programů: do 15. června/do 15. července (termín není jednotný)
  • Začátek stipendijního programu: 1. říjen 2024

Níže naleznete více informací o Česko-bavorské vysokoškolské agentuře a o online akci Za studiem do Bavorska!

Důležitá data

Datum Popis