Cena Jacquese Derridy za společenské a humanitní vědy 2023

24. 3. 2023

Bez popisku

Francouzská ambasáda v Praze opět vyhlásila soutěž o vědecké ceny (Prix scientifiques de l’Ambassade de France). Podrobnosti o soutěži najdete zde

Naše fakulta by mohla nominovat uchazeče v kategorii Cena Jacquese Derridy v oblasti humanitních a společenských věd, kterou společně pořádají Francouzské velvyslanectví a pan Michal Martinko. Smyslem je ocenit nejlepší výzkumné práce českých doktorandů a čerstvých nositelů doktorátu v oblasti společenských a humanitních věd. Výherci mají možnost získat finanční příspěvek a uskutečnit stáž ve francouzské výzkumné laboratoři.

Uděluje se Speciální cena Platformy CEFRES za nejlepší vědecký článek v oboru společenských a humanitních věd publikovaný v odborné revue.

Kompletní podklady od uchazeče prosím směřujte k fakultnímu koordinátorovi, kterým je doc. PhDr. Petr Dytrt, Ph.D., do 31. března 2023. Vedení fakulty posléze učiní výběr nejlepších nominovaných, které postoupí do 2. dubna 2023 francouzskému organizátorovi.