Stipendijní výzva Vzdělávacího fondu Broumovska

26. 3. 2019

Obecně prospěšná společnost Pro rozvoj Broumovska vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o stipendia do 3. otevřeného grantového kola AMOS – Vzdělávacího fondu Broumovska na podporu získání zahraniční zkušenosti. Výzva je určena studentům s vazbou na broumovský region. Uzávěrka příjmu žádostí je 31. května 2019.

Amos – Vzdělávací fond Broumovska funguje už třetím rokem a jeho dárci jsou Jan a Marcela Školníkovi, Rudolf Školník, Vojtěch Školník a Jaroslav Šefc. Cílem fondu je umožnit mladým, nadaným a motivovaným lidem s vazbou na Broumovsko vydat se ve školním roce 2019/2020 na cestu „za poznáním“ spojenou se získáním zkušenosti v zahraničí.

„Fond poskytuje mladým lidem, kteří jsou odhodlaní investovat svůj čas, energii a úsilí do svého vzdělání a pro které je získání zahraniční zkušenosti ekonomicky nedosažitelné, finanční příspěvek, který jim pomůže překročit práh této ekonomické nedostupnosti,“ uvedla manažerka projektu Petra Benešová ze společnosti Pro rozvoj Broumovska.

O stipendium se mohou ucházet mladí lidé se silnou vazbou na Broumov, případně na lokalitu nacházející se v Broumovském regionu; hledající akademickou či jinou odbornou zkušenost, která je intelektuálně obohatí a pomůže jim k dosažení co nejlepšího vzdělání a následném kariérním uplatnění.

Mezi žadateli mohou být jak současní studenti, tak žadatelé ucházející se o studia v zahraničí. Ti mají šanci získat stipendium, splní-li před nástupem na studia do zahraničí veškeré podmínky k jeho přijetí. Žadatelé bez statutu studenta mohou získat stipendium, splní-li podmínky pro účast na mistrovském kurzu, mezinárodní soutěži, projektu či výzkumu a zároveň doloží potvrzení své účasti na takové akci. Žádost se skládá z vyplněného předepsaného formuláře žádosti o stipendium a příloh. Veškeré nezbytné dokumenty budou zájemcům zaslány na vyžádání elektronickou formou, na e-mailu amos@broumovsko.cz.

Uzávěrka příjmu žádostí pro školní rok 2019/2020 je 31. května 2019. V případě jakýchkoliv nejasností se mohou zájemci obrátit na manažerku programu Petru Benešovou, se kterou je možno si dohodnout i informativní schůzku či individuální konzultaci pro žadatele - petra.benesova@broumovsko.cz. Bližší informace je možné najít zde.

Výzva 3. kola Tisková zpráva