Software Art as an Alternative Approach to the Theoretical Reflection and Use of Digital Technologies in Art Education

Varování

Publikace nespadá pod Filozofickou fakultu, ale pod Pedagogickou fakultu. Oficiální stránka publikace je na webu muni.cz.
Název česky Softwarové umění jako alternativní přístup k teoretické reflexi a využití digitálních technologií ve výtvarné výchově
Autoři

FRANC Adam

Rok publikování 2022
Druh Článek ve sborníku
Konference Borderless: Global Narratives in Art Education
Fakulta / Pracoviště MU

Pedagogická fakulta

Citace
www https://www.insea.org/wp-content/uploads/2022/05/Borderless-Global-Narratives-in-Art-Education.pdf
Klíčová slova software art; art education; code; programming; critical approach
Popis Tato studie uvádí do výtvarné výchovy nový druh umělecké tvorby, která je označována jako Software Art. Softwarové umění se zaměřuje na tvorbu uměleckých děl, která odhalují ideologický a umělecký rozměr softwaru a ukazují jeho tvůrčí potenciál jako samostatného média. Článek představuje softwarová umělecká díla, která zpochybňují globální narativy o digitálních technologiích ve výtvarné výchově a přispívají k formulaci nových a komplexnějších narativů, které jsou neviditelné, originální a alternativní.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.