G13

 

počítačová učebna (MAC)

20 studentských míst | fixní stoly se studentskými PC

projekce a ozvučení | připojení k notebooku (VGA, HDMI, DP) | webkamera a mikrofon | Sharelink

Omezení rezervace: učebna je využívána Ústavem českého jazyka. Pro více informací kontaktujte sekretariát ústavu.

Stručný popis

Základní info

G13 je počítačová učebna situovaná v prvním podlaží budovy G. Studenti mají k dispozici vlastní počítače MAC s nainstalovanými operačními systémy macOS, Windows a Fedora.

Pozor: počítače jsou ve správě Ústavu českého jazyka a jejich softwarové vybavení se výrazně liší od ostatních počítačů na FF.

Možnosti projekce

Pro projekci multimediálního obsahu máte k dispozici běžný projektor.

Obraz i zvuk můžete prezentovat z PC umístěného na katedře a vedle toho i z vlastního notebooku připojeného pomocí konektorů HDMI, VGA nebo DisplayPort. Přípojné kabely i elektrické zásuvky jsou umístěny pod kovovým krytem v horní části katedry.

Učebna umožňuje také bezdrátovou prezentaci obrazu a zvuku ze zařízení s operačními systémy Windows, Android, macOS a iOS. Můžete tak přímo prezentovat obraz ze svého zařízení (Windows, Android, macOS) nebo promítat obrázky, dokumenty či prezentace, které máte v zařízení uložené (Android, iOS), aniž byste byli vázáni na jedno místo v učebně. Stejně tak můžete nechat prezentovat své studenty. Pro bezdrátovou prezentaci z mobilních zařízení je třeba mít nainstalovanou aplikaci MirrorOp Presenter (získáte ji zdarma v obchodě Google Play, respektive App Store).

Komunikační zařízení

V učebně je k dispozici webkamera (na stojánku v učebně) a dva bezdrátové klopové mikrofony (umístěný v katedře). Zařízení je připojené k počítači a zle je využít ve videokonferenčních aplikacích. Oba mikrofony lze používat zároveň.

Dostupné návody

Na tomto místě brzy najdete dostupné návody k učebně.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.