Léto na filozofické fakultě: přihlaste se do kurzů angličtiny či pomocných věd historických

Podívejte se, na co se letos v létě můžete těšit. Kapacita kurzů a letních škol je omezená – s přihláškou proto neváhejte.

20. 3. 2024 Uchazeči

Vhled do studia pomocných věd historických už tradičně nabídne letní škola Scriptorium Brunense. Potrvá od 24. do 28. června. „V první úrovni představíme jednotlivé pomocné vědy historické ‚začátečníkům‘: gymnaziálním studentům se zájmem o studium historie, univerzitním studentům různých oborů, ale také studentům nižších ročníků historických věd, kteří se chtějí o pomocných vědách historických dovědět něco více. Druhá úroveň bude určena zkušenějším, kteří si budou moci prohloubit své znalosti a dovednosti na zajímavých ukázkách historických pramenů,“ lákají organizátoři z Ústavu pomocných věd historických a archivnictví FF MU. Letošní novinkou je tematický blok zaměřený na falzátorství, dezinformace a propagandu v dějinách.

Zdokonalit se v angličtině mohou účastníci letních kurzů pořádaných Jazykovou školou při FF MU. Pro učitele angličtiny, kteří chtějí procvičit a rozšířit svou jazykovou úroveň, je určená letní škola pořádaná 15.–19. července v prostorách fakulty. Kromě rozvoje dovedností a představení efektivních metod výuky jsou pro ně připraveny také hodiny Czenglish a British Life and Institutions. Výuka je rozdělená do dvou úrovní: po pokročilé na úrovni C1 a pro velmi pokročilé na úrovni C1/C1+.

Pro širší veřejnost jsou určeny kurzy angličtiny pořádané 5.–10. srpna v Univerzitním centru Telč – na své si přijdou, jak mírně pokročilí, tak pokročilí, středně pokročilí i pokročilí. Výuka se zaměří na zlepšení komunikačních dovedností, procvičení gramatiky a rozšíření slovní zásoby. Kurz lze navíc spojit s návštěvou hudebního festivalu Prázdniny v Telči. Dáváte-li přednost vzdělávání přímo v Brně, můžete se přihlásit do kurzů angličtiny pořádaných 12.–16. srpna přímo v prostorách filozofické fakulty. Určeny jsou pro uchazeče s úrovní mírně pokročilý, středně pokročilý a pokročilý.

Letní kurzy na filozofické fakultě zpravidla probíhají prezenčně v moderně vybavených učebnách a vedou je zkušení lektoři. Foto: Jitka Janů/Jazyková škola při FF MU

Na výuku českého jazyka se zaměří Kabinet češtiny pro cizince FF MU. Jeho letošní Letní škola slovanských studií bude již 57. v pořadí a uskuteční se v termínu od 20. července do 17. srpna v hlavním fakultním areálu. „Půjde o intenzivní kurz českého jazyka pro cizince, který jsme doplnili o cyklus přednášek, besed, speciálních seminářů z českého jazyka, literatury a české kultury vůbec. Na programu je i několik exkurzí na zajímavá místa Moravy a Čech nebo promítání celovečerních českých filmů,“ zve na pestrý výčet akcí vedoucí pracoviště Eva Rusínová.

Termíny letních akcí

Scriptorium Brunense
24.–28. června 2024

Letní škola pro učitele angličtiny