Nevyhovuje vám studijní plán? V prvních dvou semestrech ho stále můžete změnit

Nedostali jste se na vysněnou kombinaci? Zjistili jste, že vedlejší obor pro vás není? Nebo si naopak z jednooboru chcete udělat sdružené studium? Vše z toho je možné po dokončení 1. nebo 2. semestru.

21. 6. 2022 Studujte u nás

Bez popisku

Možná že jste se nedostali na svou vysněnou kombinaci studijních programů a nezbylo než se zapsat do kombinace s nižší prioritou nebo do jednooborového plánu. Možná že jste v prvních dvou semestrech studia zjistili, že obor, který jste si zvolili jako vedlejší, pro vás není úplně vhodný a rádi byste ho vyměnili za jiný nebo si ponechali obor v hlavním studijním plánu nově jako jednooborové studium. A nebo jste možná postupně došli k závěru, že by se vám mohlo hodit rozšířit si obzory a k současnému jednooborovému studium si přibrat nějaký další obor.

Ve všech těchto případech by vás mohla zajímat možnost změny studijního plánu, o kterou můžete požádat na konci 1. nebo 2. semestru studia. Musíte pouze splňovat podmínky pro postup do dalšího semestru, tedy v daném semestru úspěšně ukončit předměty alespoň za 20 kreditů, nebo získat za oba semestry prvního ročníku v součtu 45 kreditů.

Žádosti o změnu studijního plánu mohou studenti aktuálně končící 2. semestr svého studia podávat elektronicky v Informačním systému MU na konci srpna (24.–31. 8. 2022). 

Pokud vás bude zajímat změna nebo přidání vedlejšího studijního plánu, uvedete v žádosti studijní program, o který byste měli zájem. Vaši žádost následně posoudí daná kaetdra s ohledem na kapacitní možnosti programu. Půjde-li o studijní program, který vyžaduje TSP, přihlédne se k vašemu percentilu z předchozího přijímacího řízení. Jestliže se bude jednat o program s oborovou zkouškou nebo jinou podmínkou pro přijetí, budete vyzváni, abyste ji dodatečně splnili.

Ovšem pozor! Co bohužel možné není, to je změna vedlejší studijního plánu na hlavní nebo jednooborový. V takovém případě si budete muset podat novou přihlášku. A dále byste měli vědět, že podáním žádosti na sebe berete veškerá rizika, která jsou s pozdějším nástupem do studia daného studijního programu spojena. Platí tedy známé „dvakrát měř, jednou řež“.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.