Stoleté výročí připomene více než stovka akcí

9. listopadu 2018

K oslavám Světového dne filozofie, stanoveného Organizací Spojených národů pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) na třetí čtvrtek v listopadu, se Filozofická fakulta Masarykovy univerzity tradičně připojuje pořádáním Týdne humanitních věd. Letos se uskuteční od 12. do 16. listopadu. Poprvé se k akci připojují také další dvě největší filozofické fakulty České republiky – Filozofická fakulta Univerzity Karlovy a Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

V průběhu celého příštího týdne se ve všech třech městech uskuteční více než sto přednášek, seminářů, workshopů, výstav a dalších akcí, které jsou otevřeny široké akademické i neakademické veřejnosti. Kompletní program THV naleznete zde. Společně všechny tři fakulty pořádají Veřejnou debatu děkanů filozofických fakult o smyslu humanitního vzdělávání, setkání k podpoře strategicky významných filologických oborů, symposium 1918: TGM a nové úkoly české vědy a filozofie a panelovou diskusi Věda pro život a její nebezpečí.

Ve středu 14. listopadu od 13:00 hod. proběhne na Filozofické fakultě MU Slavnost Týdne humanitních věd, při níž děkan fakulty udělí ceny za nejlepší závěrečné práce a za mimořádný tvůrčí čin. Všichni jsou srdečně zváni. Po dobu konání akce je vyhlášeno děkanské volno.

Program Slavnost Společné prohlášení děkanů

Sdílení článku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.