Profesor Munzar obdržel pamětní medaili FF MU

17. 3. 2017 Martin Kopáček

Děkan fakulty prof. Milan Pol udělil 10. 3. pamětní medaili Filozofické fakulty MU prof. PhDr. Jiřímu Munzarovi, CSc., u příležitosti jeho osmdesátých narozenin. Profesor Munzar dlouhodobě působí na Ústavu germanistiky, nordistiky a nederlandistiky.

Děkan fakulty prof. Milan Pol udělil 10. března pamětní medaili Filozofické fakulty MU prof. PhDr. Jiřímu Munzarovi, CSc., u příležitosti jeho osmdesátých narozenin.

Profesor Munzar dlouhodobě působí na Ústavu germanistiky, nordistiky a nederlandistiky. Ve své vědecké a pedagogické činnosti se věnuje literární komparatistice, norské literatuře, dějinám německého divadla a literatury 19. a 20. století. V roce 1995 ocenila jeho práci německá vědecká obec Humboldtovou cenou pro vynikající zahraniční výzkumníky.

Rozhovor s profesorem Munzarem připravila redakce Muni.cz.