Pravidla výběrových řízení

Na Filozofické fakultě MU poskytujeme všem uchazečům a uchazečkám o zaměstnání rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby zaměstnanců.

Jsme hrdým držitelem ocenění HR Excellence in Research udělovaného Evropskou komisí a v procesu výběru zaměstnanců postupujeme v souladu s principy Evropské charty pro výzkumné pracovníky a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků. Naše výběrová řízení jsou otevřená, transparentní a řídí se principem hodnocení na základě dosažených výsledků:

• Všechny volné pracovní pozice inzerujeme na stránce Kariéra na MU, na stránce Volná pracovní místa na FF MU, pozice pro výzkumné pracovníky pak na mezinárodním pracovním portálu Euraxess a dalších relevantních kariérních portálech.
  • V pracovních inzerátech definujeme požadavky na uchazeče, popis nabízených pracovních podmínek a postup při výběrovém řízení, tak, aby zájemci měli k dispozici maximum informací a byla zajištěna transparentnost celého procesu.
  • Přihlášení uchazeči jsou posuzováni výběrovou komisí, která je sestavována tak, aby počet členů byl lichý, její členové měli rozličné odborné znalosti a dovednosti a aby byla dle možností genderově vyvážená.
  • Jediný platný způsob pro přihlášení uchazeče do výběrového řízení je vyplnění elektronické přihlášky přes odkaz v inzerátu.
  • Všichni přihlášení uchazeči od nás obdrží informaci, zda a jak ve výběrovém řízení uspěli.

Naše fakultní pravidla pro výběrové řízení jsou veřejně dostupná, seznámit se s nimi můžete zde.