OP Jan Amos Komenský - výzva pro humanitní vědy

OP JAK vyhlásil výzvu Společenské a humanitní vědy: člověk a lidstvo v globálních výzvách.

5. 9. 2023 Kateřina Kramářová Operační programy

Jedná se o výzvu zaměřenou na podporu špičkových výzkumných záměrů řešících celospolečenské výzvy. Cílem výzvy je podpořit excelentní výzkum ve společenských a humanitních vědách a posílit spolupráci mezi výzkumnými organizacemi v ČR. Vzhledem k charakteru a zaměření výzvy se vedle excelence sleduje i společenská relevance a interdisciplinarita tématu.

Počet žádostí na žadatele je ze strany poskytovatele dotace omezen a vedení MU již schválilo projekty, které budou v rámci Masarykovy univerzity připravovány. FF MU bude koordinovat projekt s tematikou mentálního lexikonu (pověřený řešitel Mgr. Pavel Caha, Ph.D.).

Vzhledem k důrazu na spolupráci v rámci výzkumu je však možné se zapojit do projektů jiné instituce jako partner.

Podrobné informace o podmínkách výzvy naleznete ZDE.

Pokud plánujete zapojení do partnerského projektu, kontaktujte, prosím Ing. Kramářovou z Oddělení výzkumu a vývoje, která zajišťuje metodickou podporu při přípravě projektů do této výzvy.

Důležitá data

Datum Popis