Smart akcelerátor v JMK II - Aktivita asistence

9. 3. 2021 Alžběta Dvořáková Národní ostatní

Program umožňuje žadatelům z okruhu výzkumných organizací získání finanční podpory do max. výše 1 mil. Kč (včetně 20% spolufinancování) na rozpracování strategických projektových záměrů – tedy ideální pro blížící se výzvy v rámci Horizont Evropa.

V rámci výzvy budou podporovány dva typy projektů:

1. Projekty, které cílí na zvýšení kvality, relevance a problémové orientace výzkumu, včetně posílení  mezinárodní atraktivity, rozvoje dlouhodobé partnerské spolupráce s firmami.
  2. Projekty, které cílí na zlepšení vzdělávání a přípravu talentů, včetně podpory podnikavosti, vytváření podmínek pro vznik spin-off firem, vzdělávání adresujícího výzvy současného světa s vazbou na studia oborů, u nichž existuje současně vysoká poptávka a dostatečná odborná kvalita vysokoškolského pracoviště, a dále popularizace vědy, techniky a digitální gramotnosti.

Harmonogram:

Příjem žádostí: 1.2.2021 – 31.3.2021 do 13:00