Ministerstvo kultury - Podpora projektů výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví

7. 11. 2023 Libor Zajíc MKČR

Ministerstvo kultury vyhlásilo výzvu k podpoře projektů výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví.
Výzva má dva okruhy:
1, Edukační aktivity v rámci stálých muzejních expozic ze sbírek evidovaných v Centrální evidenci sbírek muzejní povahy Ministerstva kultury (CES).
2, Edukační aktivity v oblasti muzejnictví podporující rozvoj školních vzdělávacích programů, celoživotní vzdělávání na vysokých školách a vydávání metodických a odborných materiálů pro podporu výchovných a vzdělávacích aktivit v oblasti edukace v kultuře.

Každý žadatel (celá MU) může v této výzvě podat pouze dva návrhy projektu. Proto je nutné kontaktovat Oddělení výzkumu a vývoje ihned, pokud se začnete o tento programový rámec zajímat. Maximální výše dotace na jeden projekt je 150 000 Kč. Do výběrového řízení bude přijat projekt, který nejméně z 30 % financuje v roce 2024 buď předkladatel, nebo jiný subjekt.

Veškeré informace naleznete na webu Ministerstva kultury.

Soutěž končí 15. prosince 2023. Interní termín pro odevzdání finálního návrhu projektu je 6. prosince 2023. Před tím je nutné provést kontrolu na personálním a ekonomickém oddělení.

Důležitá data

Datum Popis
6.12.2023 Interní termín pro odevzdání kompletního návrhu projektu.
15.12.2023 Konec soutěžní lhůty.
Exportovat do osobního kalendáře

Kontaktní osoba VaV