Vzdělávací nadace Jana Husa

17. 2. 2019 Národní ostatní

Program Stipendium Husovy nadace má za cíl umožnit začínajícím akademickým pracovníkům (asistentům a doktorandům) radostnější start do jejich pedagogické a vědecké činnosti a podpořit jejich setrvání na vysokých školách. Jednoroční stipendium ve výši 80.000,- Kč na akademický rok 2017 je určeno pro žadatele do 35 let (včetně), působící v humanitních a společenskovědních oborech.

Ceny IUS et SOCIETAS jsou udělovány za eseje obsahující nejzajímavější podněty, pohledy a otázky týkající se role práva a justice ve společnosti. Soutěž je určena sociologům, politologům, právníkům, filozofům, ekonomům a studentům z dalších oborů sociálních věd.

Grant Husovy nadace je určen pro projekty z oblasti vyššího vzdělávání, které rozvíjejí neaplikované humanitní, společenskovědní a příbuzné obory.

Bližší informace k jednotlivým programům a grantům naleznete na webových stránkách nadace, informace k cenám IUS et SOCIETAS naleznete zde.