Filozofickou fakultu povede v příštích čtyřech letech doc. Irena Radová

Na volebním zasedání Akademického senátu FF MU získala 11 hlasů z 21 možných. Volbu ještě musí potvrdit rektor.

10. 1. 2022 Tomáš Weissar

Bez popisku

Doc. Mgr. Irena Radová, Ph.D., působí jako vedoucí Ústavu klasických studií FF MU, kde vyučuje především starořeckou a římskou literaturu. Mnozí ji však znají z celofakultních zavedených přednášek o antické mytologii, jíž se také odborně zabývá. Působila na několika zahraničních univerzitách a od roku 2004 vede Ústav klasických studií FF MU. Po dvě volební období byla na fakultě proděkankou pro přijímací řízení a rozvoj studijních programů.

Post děkanky FF MU uhájila s programem Moderní fakulta otevřená dialogu a s proděkanským týmem ve složení:

• doc. PhDr. Petr Dytrt, Ph.D. (oblast internacionalizace a digitalizace; spolková činnost)
  • Ing. Mgr. Zdeňka Jastrzembská, Ph.D. (přijímací řízení a komunikace s veřejností)
  • prof. PhDr. Mgr. Tomáš Knoz, Ph.D. (akademické záležitosti a studium v doktorských studijních programech)
  • prof. PhDr. Lubomír Spurný, Ph.D. (projektová a ediční činnost)
  • Mgr. et Mgr. Bc. Zuzana Šalamounová, Ph.D. (studium učitelských programů a studium v rámci celoživotního vzdělávání)
  • Mgr. Josef Šaur, Ph.D. (studijní záležitosti v bakalářském a navazujícím magisterském cyklu)
Bez popisku

Oficiálně nebyla doc. Radová ještě zvolena děkankou, nýbrž pouze kandidátkou, jejíž uvedení do funkce musí schválit rektor Masarykovy univerzity. Ten se však na prosincovém předvolebním shromáždění nechal slyšet, že v případě ani jedné kandidátky nemá důvod návrhu senátu nevyhovět a volbu schválí.