English Linguistics

Ph.D. Studies in English 2021/2022 - Spring 2022
Termín podání přihlášky do půlnoci 31. 10. 2021

Co se naučíte

Doktorské studium oboru Anglická jazykověda rozvíjí znalosti studentů v lingvistických disciplinách a připravuje studenty na samostatnou výzkumnou činnost zejména v oborech funkční syntax, pragmatika, sociolingvistika, stylistika a translatologie. Student získá přehled o metodách jazykovědného výzkumu, které pak aplikuje při zpracování disertační práce.

Absolventi doktorského oboru Anglická jazykověda najdou uplatnění na pozicích humanitního zaměření, které vyžadují schopnost samostatného kritického myšlení a prezentace širokého okruhu jazykovědných a společenských témat. Uplatňují se jako pracovníci výzkumných organizací, vysokoškolští pedagogové, redaktoři, překladatelé i vedoucí pracovníci humanitně orientovaných společností.

Podmínky přijetí

Jedná se o placený program akreditovaný v angličtině. Školné za akademický rok činí 2000 EUR. Podmínky přijímacího řízení jsou dostupné zde: https://www.phil.muni.cz/en/studies/study-programmes-in-english

1. 7. – 31. 10. 2021

Termín pro podání přihlášek