HR Award – Nová směrnice jasně definuje komunikační kanály a vybrané zásady komunikace na fakultě

Jejím základním cílem je zajištění dobré dostupnosti relevantních informací různým cílovým skupinám. Zahrnuje také požadavek dvojjazyčnosti, dodržování jednotného vizuální stylu nebo třeba doporučení pro genderově senzitivní jazyk.

2. 2. 2023

Bez popisku

Nově vydaná směrnice O způsobech a zásadách interní a externí komunikace Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. 2/2022) přináší v návaznosti na Akční plán HR Award výčet komunikačních kanálů, které jsou na fakultě používány pro sdílení informací uvnitř, ale i navenek. Popisuje také jejich cílové skupiny a obsah sdělení, k jejichž šíření mají sloužit. Ačkoliv se to může zdát banální, jasné pojmenování komunikačních kanálů a stanovení způsobu jejich využití může značně usnadnit dostupnost informací. Polopaticky řečeno ti, kterým jsou informace určeny, budou vědět, kde je mají hledat, a ti, kteří je šíří, je budou šířit vhodnými cestami.

Ve druhé části pak směrnice přináší několik základních zásad pro fakultní komunikaci: povinnost dodržovat pravidla jednotného vizuálního stylu Masarykovy univerzity, dbát zásady dvojjazyčnosti a vhodně pracovat s genderově senzitivním jazykem.

Základní požadavky směrnice bude specifikovat série navazujících metodických listů. První dva, týkající se dvojjazyčné komunikaceobecných jazykových zásad (včetně genderově senzitivního jazyka) již byly vydány. Přinášejí konkrétní návody, praktické ukázky, tipy a doporučení. Následovat budou dokumenty k webovým stránkám, sociálním sítím a využívání LCD obrazovek a inzertních ploch.

Zjistěte více o HR Award

Bez popisku

Tyto aktivity jsou podpořeny z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci projektu „Rozvoj lidských zdrojů a dalších strategických oblastí pro podporu výzkumu na MU (HR4MUII)“, reg.č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014703.