Teorie vyprávění

Za vším je příběh.

Podat přihlášku

Přijímací řízení do doktorských programů - akad.rok 2020/2021 (zahájení: podzim 2020)
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 4. 2020

Co se naučíte

Studijní program Teorie vyprávění reaguje na nejsoučasnější trendy moderního zkoumání v oblasti teorie literatury, sémiotiky či intermediálních studií. Zaměřuje se na ty teoretické koncepty, které souvisejí s klíčovým pojmem narativu a narativity a které používají tyto pojmy a od nich odvozené nástroje a strategie ke zkoumání nejrůznějších narativních struktur a jejich transformací.

Odborná a vědecká orientace vyučujících zahrnuje nejrůznější oblasti naratologických zkoumání, jmenovitě literaturu, komiks, film, drama a divadlo, klasickou a postklasickou naratologii, a to v synchronním i diachronním pohledu.

Pracovníci podílející se na výuce oboru spolupracují hojně s domácími i zahraničními univerzitami (univerzity v Londýně, Stockholmu) a s českými odbornými institucemi (AV ČR). Posluchači vyšších ročníků doktorského studia se podílejí na výuce podle své specializace, a získávají tak základní kompetence vysokoškolského pedagoga.

Praxe

Povinnou součástí studia je zahraniční stáž, realizovaná na prestižním zahraničním pracovišti, během níž absolvent obohatí své portfolio teoretických i praktických nástrojů a dovedností.

Chcete vědět víc?

Absolvent programu je odborníkem minimálně v jedné oblasti naratologických zkoumání a jejich aplikace, disciplinární přesah je žádoucí a bude podporován. Teoretická a metodologická výbava, tedy zevrubná znalost jednotlivých systémových přístupů, jejich souvislostí a rozdílností, i praktické analýzy konkrétních uměleckých absolventa vybavují schopností efektivně analyzovat aspekty vyprávění v intermediálních a interkulturních souvislostech.

Termín podání přihlášek: 1. leden – 30. duben 2020.

Termín dodání podkladů pro přijímací řízení: do 15. května 2020.

Podklady pro přijímací řízení:

• podepsaný životopis;
  • soupis publikační činnosti;
  • projekt disertační práce.
  • Podklady pro přijímací řízení je třeba dodat v tištěné formě (nikoli e-mailem) na Studijní oddělení FF MU - přijímací řízení a to poštou (Arna Nováka 1, Brno) nebo osobně.

Přijímací zkouška má formu ústní rozpravy.

Upozornění: Doklad o absolvování magisterského studia (úředně ověřenou kopii diplomu, u vzdělání získaného v zahraničí také tzv. nostrifikaci) předloží přijatí uchazeči u zápisu do studia. U přijímacích zkoušek se doklad o absolvování magisterského studia nevyžaduje.

Žádné informace nejsou k dispozici

1. 1. – 30. 4. 2020

Termín pro podání přihlášek

Podat přihlášku

Školitelé

Součástí přihlášky je jméno předpokládaného školitele. Školitele si vyhledejte podle profilového zaměření ze seznamu školitelů a konzultujte s ním jeho potenciální školitelství a návrh projektu.

Informace o studiu

Typ studia doktorský
Forma prezenční ano
kombinovaná ano